Domů / Inzerce / Proč je přeprava na paletách tak efektivní? Odpověď vás překvapí
Proč je přeprava na paletách tak efektivní? Odpověď vás překvapí

Proč je přeprava na paletách tak efektivní? Odpověď vás překvapí

Přeprava na paletách patří mezi nejefektivnější způsoby přepravy. V tomto článku vám proto ukážeme, proč tomu tak je.

O efektivních způsobech přepravy bychom mohli vést dlouhou debatu. Přeprava zásilekje totiž rok od roku efektivnější, i díky velkému množství dopravců a hustých dopravních sítí. Věděli jste ale, že mezi nejefektivnější způsoby přepravy patří především doprava na paletách?

Po silnici i na železnici

Přeprava paletse přitom od té klasické příliš neliší. Tedy alespoň v případě, že budeme mluvit o klasické přepravě po silnicích. V opačném případě je to úplně jiný příběh. V našich končinách se ale pro přepravu palet používají především dva způsoby dopravy – silniční a železniční.

Silniční přeprava palet je častější, než si možná myslíte. V každé druhé dodávce nebo nákladním vozu totiž můžete najít paletu se zbožím. Je to především kvůli neustálé potřebě doplňovat zboží v supermarketech. Ty tedy každý den dostávají zcela nové balíky zboží, které jsou zpravidla přepravovány s pomocí palet. A to pro jejich pohodlí a efektivitu.

Maximální efektivita

Přeprava palet je efektivní především díky tomu, že vám na málo místa umožní umístit velké množství materiálu a zboží. To, co by vám zabralo minimálně třetinu dodávky, tak obsáhne jedna paleta. Dodávky tak díky tomu mohou přepravovat mnohem větší množství zboží, než by tomu bylo bez jejich pomoci.

Ještě větší význam ale mají palety při železniční přepravě. Právě do vlaků se totiž může vejít velké množství palet, které je pak efektivně distribuováno skrze hustou síť železnic nejen po České republice, ale také do zahraničí. Přeprava palet je díky tomu výrazně levnější než jiné způsoby dopravy. Dodavateli přináší výrazné úspory, které ovšem předchází potřeba zboží zabalit. To je ale jen malý výdaj oproti tomu, co získá nazpět. Velice levnou a efektivní dopravu, kterou by jinak hledal jen stěží.

O admin