Domů / Zajímavosti / Proč se stále více podnikatelů rozhoduje pro založení společnosti?
Proč se stále více podnikatelů rozhoduje pro založení společnosti?

Proč se stále více podnikatelů rozhoduje pro založení společnosti?

Dříve byla nejpopulárnější formou podnikání živnost. Rozhodovalo se pro ní mnoho lidí, jelikož byla vždy snadno dosažitelná, ať už jako hlavní nebo jako vedlejší činnost. Pro získání živnostenského listu stačí pouze navštívit živnostenský úřad a obstarat vše potřebné pro jeho získání. Popularita živnostenského podnikání je nyní ovšem na bodu mrazu, důvodem je popularita vlastních společností.

Proč se stále více podnikatelů rozhoduje pro založení společnosti?Náš stát podnikatelům příliš nepřeje, přibývá jim povinností a jejich počet začal klesat. V České republice je evidováno kolem 1 milionu podnikatelů, vzhledem ke klesajícímu počtu budou v následujících letech čísla nejspíše jiná. To se ovšem nedá říci o firmách, kterým se daří lépe, než kdy v celé historii a svědčí o tom i rekord, kterého dosáhly. Aktuálně je v České republice 400 tisíc firem. O jejich velké množství se zasloužila změna zákonů, která snížila výši povinného základního kapitálu, ale také existence firem, které založení s.r.o. obstarají.

Založení společnosti je lehčí, než kdy dříve

Většina lidí chová mnohem větší důvěru ke společnostem, než k živnostníkům a jiné to není ani ve spolupráci mezi jednotlivými subjekty. Vlastnictví společnosti je prestižní záležitostí, o kterou je stále větší zájem. Založit firmu si dává každý rok za cíl mnoho lidí a nesouvisí to jen s výhodami v podnikání, ale také s tím, že se jedná o výraznou změnu v profesním životě, vést společnost je jiné, než podnikat s živnostenským listem.

Na koho se obrátit

Naše společnost patří mezi populární poskytovatele služeb pro založení firmy. Naším cílem je zajistit klientům kompletní založení společnosti, aby tímto byrokratickým bludištěm nemuseli procházet sami. Tuto službu nabízíme prostřednictvím portálu zalozeni.cz, kde se můžete dozvědět i to, že vám rádi zajistíme i sídlo, pokud nedisponujete vlastním. Kompletní založení společnosti nabízíme za revoluční cenu, která se dostala pod 12 tisíc korun. Celý proces založení nám zabere jen necelých 10 dní. Pouze takto krátká doba vás může dělit od vlastnictví vlastní firmy. Využijete příležitosti pro velký krok ve vaší kariéře?

O Makawiel