Domů / Značky / Ford / Recenze Ford Mondeo 1.8 TDCI
Recenze Ford Mondeo 1.8 TDCI

Recenze Ford Mondeo 1.8 TDCI

Tři roky jsem šťastným majitelem vozidla Ford Mondeo. Výběr ale nebyl z daleka tak jednoduchý, jak by se mohlo zdát. Dlouhé hledání, vybírání, procházení bazarů – to vše mi dalo zabrat. Nakonec jsem si vybral a se s vými pocity bych se s vámi rád podělil formou recenze.
Vybrat dneska solidní ojeté auto je při všech těch podvodech prodejců nelehký úkol. Když jsem se tedy rozhodl po více jak deseti letech obměnit vozový park, pečlivě sjem se zaměřil jednka na kvalitu aut a samozřejmě i značku. Vybíral jsem mezi třemi automobilkami – Volkswagen, Škoda a Ford. K prvně jmenované značce chci říct, že jsem pokukoval po Volkswagenu Passat, ale ty vozidla mají tak šíleně najeto kilometru, že prodejní cena tomu vůbec neodpovídala. Pokud bych chtěl nějakou lepší výbavu, musel bych připlatit další peníze, takže od Passatu jsem upustil. Škoda Octavia II byla rovněž v mém hledáčku a musím říct, že se mi auto velmi líbí. Jak po motorické stránce, tak i výbavě, prostoru a dostupnosti náhradních dílů jsem auto považoval jako ideál, ale opět jsem narazil u ceny. Na to, že je to vozidlo „české“ vozidlo, jsou ceny v bazarech šíleně nastřelené, což moc nechápu. A pokud vám řeknu jednu příhodu z autobazaru, kde jsem pokukoval po Octavii a sám prodejce mi řekl, že by mi její koupě nedoporučil vzhledem k té ceně, tak jsem mu s velkým díky potřásnul rukou a odešel. V tu chvíli jsem už nedoufal, že si nějaké auto koupím, protože zbývala prohlídka vozidel https://prakticky-zivot.cz/, takže se mi v hlavě začaly točit myšlenky o dalších značkách, ale štěstí se nakonec přiklonilo na mou stranu.

Ford má své kvality

V jednom nejmenovaném bazaru se mi hodně zalíbil Ford Mondeo 1.8 TDCI s rokem výroby 2008 a najetými 140 000 km. Vozidlo vypadalo fakt zachovale jak zvenčí, tak i zevnitř. Výbava splňovala mé představy, nezbývalo tedy nic jiného, než jízdní zkouška. Jak dopadla? No byl jem nadšený. Skvělý zátah auta, ovladatelnost, prostě super. Zbývalo vyřešit cenu, která sice o pár tisíc překračovala můj rozpočet, ale pokud bych jí neusmlouval, byl bych ochoten si připlatit. Nakonec jsem se s prodejcem domluvil na kompromisu a domů jsem si odvezl Ford Mondeo. Po třech letech používání bych toho mohl napsat hodně, důležité alespoň pro mě je to, že mohu hovořit více v pozitivech. Prostor auta, to je pro mě jako obývák v nějakém luxusním hotelu. Jsem menší postavy, takže mám místa opravdu hodně, ale musím říct, že si na nedostatek místa nestěžují ani spolucestující. Sedačky jsou pohodlné, dobře tvarované, mají skvělé boční vedení a samozřejmostí je i různé nastavování, apod. Co se týče zavazadlového místa, tam toho naložíte opravdu hodně a o nedostatek místa nemusíte mít obavy. No a teď to nejlepší – motor. Vlastním 1.8 TDCi s výkonem 125 koní, což se může pro někoho zdát málo, ale auto i přesto krásně tahá i v plném obsazní, je svižné, tiché a úsporné zároveň. Spotřebu mám zhruba kolem 6 l/100 km po dálnici, kde auto nejvíce používám. Závady na voze byly, nebudu tvrdit, že tomu tak nebylo, ale naštěstí se jednalo oprvadu jen o maličkost. Musel jsem si nechat vyměnit žárovku v předních světlech, udělat geometrii kol, protože auto mírně táhlo do strany, vyměnit kulové čepy u předních kol a seřídit parkovací brzdu.
Mé hodnocení auta je víc než pozitivní. Ford mne překvapil nejen celkovým dojmem z auta, ale i motorizací, výbavou a jízdními dojmy. Výběr auta jsem si protrpěl, ale nakoenc se na mě usmálo štěstí.

O admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *