Domů / Nezařazené / Seat Leon nadobro přijde o jednu ze svých verzí
Seat Leon nadobro přijde o jednu ze svých verzí

Seat Leon nadobro přijde o jednu ze svých verzí

Podobně jako sesterská Octavia, i Leon nabízí hned několik motorizací. O jednu z nich by však měla španělský miláček přijít.

Sbohem teréňáku

Nové kompakty od Volkswagenu je možné sledovat i na českých silnicích. Zde se samozřejmě nejčastěji prohání Octavia, za ní je Golf a pomalu se začínají objevovat také nové Audi A3 a nechybí ani španělský Leon. Všechny tyto modely nabízejí širokou paletu pohonných jednotek, výbav i derivátů. Ovšem s některými z nich se budeme muset rozloučit.

Seat totiž potvrdil, že aktuální generace Seatu Leon již nedostane dobrodružný balíček X-Perience, tedy jakousi obdobu u nás velice oblíbené verze Scout. Ta vozu propůjčovala vyšší světlou výšku, oplastování karoserie a střešní ližiny. Robustní alternativa pak byla nabízena s pohonem předních i všech kol.

Důvodů proč se Seat rozhodl s touto verzí rozloučit je hned několik. Verze X-Perience byla uvedena na trh v době, kde automobilka neměla v nabídce ani jediné SUV. To se však změnila a dnes nabízí hned tři takové modely Arona, Ateca a Taraco, které by již brzy měla doplnit i Cupra Formentor. Shodou okolností Alteca před nedávnem dostala výbavu se štítkem Xperience.

Navíc zde svou roli sehrál i fakt, že Seat v portfoliu koncernu Vokswagen začne hrát roli značky se sportovním charakterem a chce cílit na klienty s nižším průměrným věkem. A ruku na srdce, oplastovaný kombík, není to, po čem mladí dravci touží že?


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O Makawiel