Domů / Novinky / Kodiaq pro zdravotníky Medvěd záchranář už jede!
Kodiaq pro zdravotníky Medvěd záchranář už jede!

Kodiaq pro zdravotníky Medvěd záchranář už jede!

Nový model Kodiaq nachází své fanoušky nejen u běžných uživatelů, ale také u záchranných složek. Nejnověji se představil v úpravě pro zdravotníky a vypadá skutečně velmi dobře.

Historie modelů Škoda určených pro zdravotníky sahá až do dvacátých let minulého století. Nyní však Škodovka vytvořila něco zcela nového a jedinečného. Pojďme se společně podívat na Kodiaq upravený pro potřeby zdravotníků, který může zachraňovat lidské životy.Kodiaq pro zdravotníky Medvěd záchranář už jede!

Automobil byl oděn do speciálního laku RAL 1016 s retroflexními prvky. Ty společně upozorňuji na automobil jak řidiče, tak i čekajícího na záchranu. K tomu samozřejmě slouží také maják s diodovýmy prvky, který se na záchranném voze v Česku objevuje vůbec poprvé. Dalším výrazným prvkem je světelná technika Whelen umístěná v přední masce chladiče vozu a také předních blatnících a pátých dveřích. A pokud by někdo i přesto automobil přehlédl, zcela rozhodně by jej nepřeslechl, protože je vybaven sirénou o výkonu 100 W. Zvenku se tak v podstatě jedná o tradiční sanitku v SUV balení.Kodiaq pro zdravotníky Medvěd záchranář už jede!

Pokud nahlédneme dovnitř, zjistíme, že zde je vše úplně jinak. Automobil disponuje podobným vybaveném jako velké sanitky, ovšem jeho primárním úkolem je působit v systému víceúrovňového setkávacího systému, tzv. rande-vous, tedy má za úkol dopravit na místo zdravotníka, která je doprovázen i sanitním vozem. Od vozu se očekává, že se na místo dopraví dříve než sanitka a tak je první pomoc poskytována mnohem rychleji.Kodiaq pro zdravotníky Medvěd záchranář už jede!

Popsat, co všechno v novém voze přibylo, by zabralo opravdu velké množství času, a tak se pojďme podívat na to nejzajímavější. Celková cena přestavby vychází na téměř 400 tisíc korun, za ně dostanete vybavení v hmotnosti 150 kilogramů od lékařského materiálu, po zdravotnické přístroje. I přesto však automobil neztrácí svou dynamiku.Kodiaq pro zdravotníky Medvěd záchranář už jede!

O Makawiel