Domů / Novinky / ŠKODA KODIAQ Otázky a odpovědi o úspěšném SUV
ŠKODA KODIAQ Otázky a odpovědi o úspěšném SUV

ŠKODA KODIAQ Otázky a odpovědi o úspěšném SUV

Mladoboleslavská automobilka přišla na trh s populárním SUV ŠKODA Kodiaq již v minulém roce. Víte o něm vše? Podívejte se na deset nejčastějších otázek, na které se lidé ptají.

1.  Proč jméno Kodiaq?

Na první pohled zvláštní jméno Kodiaq má svůj hlubší smysl. ŠKODA se zde inspirovala u medvěda Kodiaqa pocházejícího z Aljašky. Ten je známý svou silou a orientací na rodinu. Stejně jako toto SUV.

2.  Jaké má motorizace?

Nabídka motorizací obsahuje celkem čtyři možností. Konkrétně dva diesely a dva benzinové motory. Zájemci o naftu dostanou motor 2.0 TDI o výkonu 110 kW (150 k) nebo 140 kW (190 k). Benzinová část nabídky obsahuje motory 1.4 TSI a 2.0 TSI.

3.  Kolik uveze lidí?

ŠKODA Kodiaq je opravdu prostorné auto, do kterého se pohodlně vejde až 7 dospělých lidí v rámci příplatkové výbavy. Tento počet umožňuje třetí řada sklopných sedadel v prostorném zavazadlovém prostoru.

Tip: Podívejte se na nabídku ŠKODA Kodiaq u ověřeného prodejce Auto Opat a sjednejte si testovací jízdu již dnes.

4.  Jak je Kodiaq velký?

Jako správný zástupce své kategorie je i ŠKODA Kodiaq na první pohled mohutný vůz. S délkou 4679 mm a šířkou 1882 mm působí masivním dojmem na první pohled.

5.  A jak je to s kufrem?

Právě prostorný kufr je jednou z největších předností tohoto SUV. V sedmimístné konfiguraci zůstává za třetí řadou sedadel slušných 270 l. V pětimístné verzi pak Kodiaq nabídne 720 l, případně 835 l se sedadly posunutými v krajní pozici.

6.  Kolik se již prodalo kusů?

Za rok 2017 se prodalo více než 1 milion kusů. Poprvé v historii automobilky bylo tohoto čísla dosaženo již v říjnu, což svědčí o nejvyšší popularitě vozu.

7.  Jak zvládá jízdu v terénu?

Škoda vybavila své nové SUV hned několika variantami jízdního profilu s režimem Normal, Eco a Sport. Pro verze s pohonem 4×4 je k dispozici také režim Offroad, ve kterém se funkce podvozku, řídicí jednotky motoru a brzd přizpůsobí drsnému terénu.

8.  Jaké má asistenční technologie?

Asistenčními technologiemi je Kodiaq doslova nabitá. K dispozici můžete mít více než 24 rozmanitých asistentů, od asistenta jízdy v pruzích, adaptivní tempomat, až po vylepšená diodová světla.

9.  A co další vychytávky?

Novinek je více, ale za zmínku stojí především vylepšený systém Columbus s internetovým připojením a možností napojení hned několika dalších zařízení. V celém voze také naleznete množství důmyslných přihrádek, kterých je v součtu více než třicet.

10.  Jaká je cena Škody Kodiaq?

Cena základní výbavy se již pohybuje pod 700 tisíc korun. Na ceny příplatkových verzí se informujte u prodejce.

O admin