Domů / Inzerce / Elektrický paletový vozík je skvělým pomocníkem ve skladu i na prodejní ploše

Elektrický paletový vozík je skvělým pomocníkem ve skladu i na prodejní ploše

Každý, kdo pracuje v logistice, prodejním řetězci, větší společnosti zabývající se přepravou zásilek nebo ve skladu výrobního podniku, dobře ví, že bez kvalitní a spolehlivé manipulační techniky nelze zajistit efektivní provoz. Stejně jako v ostatních vyspělých zemích světa, i v České republice převládá konzumní životní styl. Drtivá většina populace je zvyklá mít k dispozici výběr ze širokého sortimentu zboží všeho druhu od potravin přes kosmetiku a oblečení až po elektroniku, nábytek a domácí spotřebiče. Nelze se tedy divit, že se výrobci i usilovně snaží uspokojit poptávku.

Jaké výhody má elektrický paletový vozík?

Paletový vozík usnadňuje manipulaci se zbožím i dalším nákladem. V dnešní době se v podstatě všechny bedny a balíky menších rozměrů přepravují na paletách. Ty lze na paletovém vozíku snadno převážet z jednoho místa ve skladu či na prodejně na druhé. Mnozí stále využívají ruční paletové vozíky, je tu ale i moderní a vysoce efektivní řešení. Tím je elektrický paletový vozík, pro jehož přemístění není třeba vyvíjet fyzickou námahu. A jelikož neprodukuje žádné emise, je vhodný i pro použití v interiéru. Současné modely nabízejí dlouhý dojezd na baterii.

Kdy se vyplatí pořídit ruční vysokozdvižný vozík a kdy elektrický vysokozdvižný vozík?

Vysokozdvižné vozíky jsou nenahraditelné v provozech, kde se ke skladování využívají vertikální regály, které často sahají do výšky několika metrů. Elektrický vysokozdvižný vozík je ideálním řešením pro frekventované sklady, ruční vysokozdvižný vozík s nižší pořizovací cenou zase ocení menší firmy, které ho potřebují použít jen příležitostně. Dostupné jsou i vysokozdvižné vozíky s elektrickým zdvihem a mechanickým pojezdem. Oba typy jsou přitom vhodné pro použití ve vnitřních prostorách.

O admin