Domů / Nezařazené / Nový T-Roc chce dobít Evropu
Nový T-Roc chce dobít Evropu

Nový T-Roc chce dobít Evropu

Pokud milujete malé crossovery, máte možnost koupit nový T-Roc. Jedná se o velmi atraktivní automobil, který je dokonce nabízen s jednou výjimečnou specialitou přímo pro nás trh.

S malým SUV jako by se roztrhl pytel. Téměř každá automobilka má jeden svůj, popřípadě plánuje jeden takový o nejdříve představit. Mezi nejpopulárnější crossovery současnoti patří Mazda CX-3, Opel Crossland, Kia Stonic či Renault Captur. Právě mezi ně se nyní zařadí také nový T-Roc od Volkswagenu, který bude dělat garde svým koncernovým sourozeům Seatu Arona či plánovanému Crossoveru od Škody.

Novinka bude stát na platformě MQB A1, kterou momentálně má nové Polo. Automobil bude montován v Portugalsku, kde se montuje například i Sharan.

Automobilka vidí v T-Rocu velkého konkurenta pro výše zmiňované oblíbené modely. I přesto jej však srovnává nejčastěji s Atecou či Karoquem. Proti nim však v hierarchii má stát Tiguan. Volkswagen navíc plánuje v co nejbližší dobře představit ještě jeden, menší crossover, který ponese jméno T-Cross. Ten je bude více klasickým vozem než SUV.

Novinka se bude prodávat ve čtyřech motorových verzích, přičemž tři z nich budou benzínové o výkonech 85, 110 a 140 kW. U dieselového motorů bude nabízena jednotka o výkonu 110 kW. Ta bude navíc párována s manuální převodovkou a bude mít pohon všech čtyř kol.

Automobil bude nabízen ve čtyřech výbavových verzích. A pro český trh se dokonce připravila jedna specialita, kdy jedná z verzí nebude dodávána s odlišně barevnou střechou jak je tomu zvykem, ale bude barevně jednotná. Prý proto, protože Češi jsou více kontroverzní.

O Makawiel