Domů / Inzerce / Jak si půjčit nákladní auto?
Jak si půjčit nákladní auto?

Jak si půjčit nákladní auto?

Čeká vás velké stěhování, nebo si stavíte vlastní dům a potřebujete převézt stavební materiál jako je písek, kamínky nebo cihly? Není nic jednoduššího než si půjčit nákladní auto, a to klidně na jeden den nebo celý týden. Jak si půjčit nákladní vůz se dočtete v našem článku.

Půjčování auto se v České republice pomalu rozjíždí, ale stále je to méně časté než například v Americe nebo západní Evropě. Češi už se pomalu, ale jistě učí si půjčovat osobní auta, ale na nákladní se zapomíná. Stále se ještě spoléháme na kamarády, kteří mají potřebné papíry na náklaďák a ideálně mají i ten náklaďák.

Jedním z řešení je si na celou přepravu velkého nákladu zaplatit firmu, která se o vše postará. Ovšem pronajmout si firmu nemusí být vždy optimální. Většinou je to příliš drahé a podmínky, které si firma klade jsou mnohdy nesmyslné. Je tu ještě jedno řešení. Půjčit si nákladní auto.

Nabídka stále roste

Když se rozhodnete pro půjčení si nákladního vozidla budete mít opravdu z čeho vybírat. Nabídka půjčoven nákladních automobilů je poměrně široká. Nejen, že se nabízí využít služeb nadnárodních půjčoven, ale také menších lokálních, které mají mnohdy přívětivější podmínky i služby. Půjčovny jsou po celé České republice a tak není potřeba nikam dlouze cestovat.

Nemusíte vybírat pouze ve specializovaných půjčovnách nákladních vozů. Spousta prodejců nových nebo ojetých nákladních vozidel zároveň nabízí možnost pronájmu konkrétních vozidel. Výhodou takových firem je pak možnost si pronajmutý vůz odkoupit.

Jak je to s prodejem?

O službě možnosti odkoupení pronajatého nákladního vozidla je dobré se zmínit více. Prodej nákladních aut nabízejí většinou velké firmy, které mají pronájem pouze jako doplňkovou službu. Většinou se jedná o ojeté nákladní vozy a tudíž jsou jejich ceny přijatelnější než vozů nových.

Nákladní auta na prodej  jsou vždy ve velmi dobrém stavu, a to díky pravidelným servisům a údržbě. Taková pravidelná péče je prováděná právě u nákladních vozidel, která jsou nejprve půjčovaná a až poté jdou do prodeje. Stejně tak se nabízejí návěsy na prodej.

Možnost pro začínající firmy

Pronájem nákladních vozů je ideálním řešením pro začínající firmy, které si ještě nemohou dovolit své vlastní nákladní vozy. Proto se nejčastěji nákladní vozy půjčují na rok s možností prodloužení smlouvy. S postupem času, když se podnikání rozjede se firma může začít postupně zajímat o koupi auta.

Běžní zákazníci si půjčují nákladní vozy na den nebo na víkend. Většinou se jedná o vozy typu “rozvážkového” jako je Iveco Eurocargo, Mercedes-Benz Atego nebo MAN TGL. Velký zájem je také o valníky, sklápěčky nebo vozy s hákovým nosičem na kontejnery.

Jak si půjčit nákladní auto?

Co vše si zkontrolovat?

Nejdůležitějši je si pečlivě zkontrolovat předávací protokol. V tom je podrobně popsaný stav vozidla, množství nafty, stav pneumatik, nebo poškození automobilu. Zkontrolujte si, zda je v ceně zahrnutá dálniční známka (většinou nebývá). Důležité je se poptat také na řešení v případě poškrábání nebo jiného poškození automobilu.

O Angelo