Domů / Novinky / Test zimních pneu: Tyto 3 dezény vás určitě v zimě nenechají ve štychu

Test zimních pneu: Tyto 3 dezény vás určitě v zimě nenechají ve štychu

Ještě nemáte přezuté zimní gumy? Pak nastal nejvyšší čas. Vždyť podle vyhlášky byste je měli mít na svém vozu od 1. listopadu. Máte pravdu, souvislá vrstva sněhu, která je podmínkou pro udělení pokuty, ještě na vozovce nebyla. Přesto se vystavujete riziku, že vaše letní gumy nebudou mít takovou přilnavost k povrchu a jízda bude o to nebezpečnější. Rozhodujete-li se mezi jednotlivými dezény, jste na správném místě. Upozorníme totiž na 3, které uspěly v našem testování.

Užijte si sportovní jízdy s Continental WinterContact™ TS 860 S

I v zimě může být vaše jízda pružná, kompaktní a zároveň pohodová. Pomohou vám v tom zimní pneu Continental WinterContact™ TS 860 S. Vyznačují se především vynikajícím brzdným výkonem. Bloky žeber se dokážou při brzdění semknout v jedno žebro, které je tuhé a sníží délku brzdné dráhy. Pneumatiky mají také minimální valivý odpor, což se pochopitelně projeví na nižší spotřebě vozu. A jízda na sněhu? Vůz drží na podkladu jako přibitý.

Uniroyal MS Plus 77 pro deštivé zimní počasí

Poslední zimy jasně poukázaly na to, že v nížinách a středních polohách se setkáme se sněhem jen výjimečně. Typická je spíše hodně deštivá zima. Pro tu jsou ideální pneumatiky Uniroyal MS Plus 77. Na mokré vozovce mají vynikající handling. Stejně tak se ale není třeba obávat sněhu, jelikož i trakce na něm je ideální.

Jízda na sněhu má svého krále

Je jím dezén Semperit Master-Grip 2. Typický je zejména maximální hustotou lamel. Počet záběrových hran je vyšší, čímž se logicky zvyšují i samočisticí vlastnosti těchto pneumatik. Inovativní koncept směsi obohacené o siliku zlepší i brzdění na ledu.

Každý ze zmiňovaných dezénů určitě v zimě nezklame. Jde fakticky jen o to, v jakém prostředí budete jezdit. I podle toho se vyplatí vybírat konkrétní pneu. Na bestdrive.cz najdete jak tyto dezény, tak i mnohé jiné a vyberete si pohodlně online.

O admin