Domů / Nezařazené / VW a Apple to zkusí dohromady
VW a Apple to zkusí dohromady

VW a Apple to zkusí dohromady

I přesto, že tato informace není prozatím oficiální, nejspíše se velmi brzy potvrdí. Volkswagen a Apple chtějí velmi úzce spolupracovat.

Spolupráce velkých společností

V nedávné době se Volkswagen celkem otevřeně přiznal, že se chce při sedignovém vývoji svých automobilů inspirovat také designem Applu. Ovšem podle posledních informací to vypadá, že tyto společnosti jen u pouhé inspirace nezůstanou. Volkswagen začal s Apple spolupracovat i na vývoji, což naznačuje hned několik zdrojů. A co bude výsledkem spolupráce? Autonomní varianta modelu Transporter!

VW a Apple to zkusí dohromady

Partneství mezi giganty prý mělo být uzavřeno někdy v závěru minulého roku. Divize Volkswagenu jménem Italdesign dostala za úkol předělat nový Transporter tak, aby maximálně vyhovoval osazení autonomních technologií, včetně veškerých senzorů, snímačů a kamer. Změnit by se měla také celá kabina vozu, palubovka i sedačky. A samozřejmě spalovací motor bude nahrazen tím elektrickým.

VW a Apple to zkusí dohromady

Po dokončení prací na Téčku půjde autobusík k Applu, kde bude vše nainstalováno a následně využíváno pro autonomní přepravu zaměstnanců společnosti mezi areály v Silison Valley. Samotnou jízdu tedy obstará automobil a jeho autonomní technologie. Ovšem ve voze bude vždy připraven také řidič pro případ nouze. Na místě spolujezdce bude navíc další člověk, který bude kontrolovat fungování sentźorů a dalších součástí systému.

Apple a automobilová historie

Vývoj vozu se nyní schyluje ke konci a zajímavostí na něm je to, že se na něm podílela většina týmu, který původně pracoval na projektu Apple Car. Společnost by chtěla první dva vozy dokončit ještě v tomto roce, ovšem jedná se o velice optimistický termín.

VW a Apple to zkusí dohromady

Volkswagen není první automobilkou, se kterou by chtěl Apple navázat spolupráci. Již dříve velmi činně spolupracovat s BMW, později to zkoušel u Mercedesu, pak u Nissanu a také u McLarenu. Všeu však narážel na to, že chtěl získávat a kontrolovat veškerá data získaná od uživatelů.

O Makawiel