Domů / Novinky / Jak vybrat do vozidla správnou autobaterii?

Jak vybrat do vozidla správnou autobaterii?

Představte si následující nepříjemnou situaci. Po nastoupení do vozidla zkoušíte nastartovat, otočíte klíčkem, ale nic se neděje. Začne vás však tlačit čas, protože máte být za půl hodiny na důležité pracovní schůzce, ovšem kvůli nepojízdnému vozidlu se dostavíte pozdě. Pokud byste rádi podobným situacím předešli, doporučujeme zkontrolovat stav autobaterie. Právě ona bývá hlavním důvodem, proč automobil nestartuje.

Jestliže autobaterka dosluhuje a neustále se vybíjí, je nejvyšší čas na výměnu. Zapomeňte na neznačkové produkty, které vydrží sotva rok. Sáhněte spíše po kvalitní autobaterii od ověřeného výrobce, u které máte jistotu, že vás nenechá ve štychu ani během mrazivých dnů.

Podle čeho vybrat autobaterii?

Autobaterie se dá vybírat hned třemi způsoby, a to podle příručky k automobilu, v níž by měly být uvedeny informace o minimální kapacitě, vhodném startovacím proudu, rozměrech a pólování. Další možností je dle parametrů současné autobaterie. Poslední cestou je podívat se do katalogu některého z výrobců. Většinou mají na svých stránkách konfigurátor, kam zadáte údaje o vozidle, a potom vám nabídne vhodné typy baterií.

Jaké vlastnosti autobaterie je nezbytné zohlednit?

Co vozidlo, to jiné požadavky. Zaměřit se musíte na rozměry autobaterie, protože každé vozidlo má vyhrazený prostor, do něhož se autobaterie prostě musí vejít. Co se týká napětí, v drtivé většině případů se používají 12V autobaterie. U starších vozidel se používaly 6V. Zaměřit byste se měli i na kapacitu, přičemž benzinové motory si vystačí zpravidla s 60 Ah a dieselové s 70 Ah.

Jestliže hledáte internetový obchod, odkud objednáte autobaterii pro svého čtyřkolého miláčka, doporučujeme podívat se do pestrého produktového portfolia https://www.nekvinda-obchod.cz/1-autobaterie/.

O Angelo