Domů / Novinky / Ženevské novinky

Ženevské novinky

Autosalon v Ženevě propukl a zdraví nás z něho ty nejžhavější novinky ze světa převážně evropské automobilové scény. My se nyní podíváme na ty nejlepší dostupné osobní automobily, na které se budeme moci těšit.


Renault Mégane kombi

07_56cec705b2491
Megan v kombíku potřeboval novou generaci jako prase drbání. Dosavadní verze je na trhu již od roku 2008 a je to znát. Ten byl v nedávné době vystřídán pětidvéřovým hatchbackem a v Ženevě se představí také verze kombi. Nový Mégane Grandtour se na trhu představí koncem tohoto roku. K dispozici bude také Mégane GT.

Seat Alteca

06_56cec6fff085f
Seat letos poprvé nahlédne do segmentu SUV a nutno říci, že to bude velmi povedené antré. Pro nás je tento model důležitý ze dvou směrů. Tím prvním je, že se bude vyrábět právě u nás v Kvasinách. A tím druhým je, to, že jeho dvojčetem bude chystaná druhá generace modelu Yetti. Oba vozy by měly vypadat velice podobně a tak o něm již nyní máme určitou představu.

Škoda Vision S
05_56cec6fa04aa4
O tomto voze jste se u nás již mohli dočíst. Stánek Škody bude alespoň u nás velmi sledovaný a to hlavně díky tomuto sedmimístnému SUV, které je konceptem naznačujícím podobu nového SUV od Škodovky jménem Kodiaq, který by se nám měl představit do dvou let. Jeho podoby by měla být s tímto konceptem velmi podobná.

Volvo V90
03_56cec6ee9a0b6

Volvo a kombíky, to jde dohromady v celé historii této automobilky. V Ženevě nebude chybět nejnovější zástupce kombíku od této značky. Jeho jméno je Volvo V90 bude nástupcem dnešní V70. Přejmenování modelové řady je z toho důvodu, aby byla zpřehledněna paletová nabídka automobilky Volva. Číslo odkazuje na stejnou velikost se sedanem S90.

Design vozu i technika vycházejí z modelů S90 a XC90. Můžeme se tak těšit na čisté skandinávské linie, výrazná maska chladiče a světlomety, které budou vytvářet vizualizaci Thotovo kladivo. Motorová nabídka toho modelu bude představovat převážně čtyřválce s vrcholem v plug-in hybridu T8 s 300 kW.

O Makawiel