Domů / Novinky / Ženevské novinky
Ženevské novinky

Ženevské novinky

Autosalon v Ženevě propukl a zdraví nás z něho ty nejžhavější novinky ze světa převážně evropské automobilové scény. My se nyní podíváme na ty nejlepší dostupné osobní automobily, na které se budeme moci těšit.


Renault Mégane kombi

Ženevské novinky
Megan v kombíku potřeboval novou generaci jako prase drbání. Dosavadní verze je na trhu již od roku 2008 a je to znát. Ten byl v nedávné době vystřídán pětidvéřovým hatchbackem a v Ženevě se představí také verze kombi. Nový Mégane Grandtour se na trhu představí koncem tohoto roku. K dispozici bude také Mégane GT.

Seat Alteca

Ženevské novinky
Seat letos poprvé nahlédne do segmentu SUV a nutno říci, že to bude velmi povedené antré. Pro nás je tento model důležitý ze dvou směrů. Tím prvním je, že se bude vyrábět právě u nás v Kvasinách. A tím druhým je, to, že jeho dvojčetem bude chystaná druhá generace modelu Yetti. Oba vozy by měly vypadat velice podobně a tak o něm již nyní máme určitou představu.

Škoda Vision S
Ženevské novinky
O tomto voze jste se u nás již mohli dočíst. Stánek Škody bude alespoň u nás velmi sledovaný a to hlavně díky tomuto sedmimístnému SUV, které je konceptem naznačujícím podobu nového SUV od Škodovky jménem Kodiaq, který by se nám měl představit do dvou let. Jeho podoby by měla být s tímto konceptem velmi podobná.

Volvo V90
Ženevské novinky

Volvo a kombíky, to jde dohromady v celé historii této automobilky. V Ženevě nebude chybět nejnovější zástupce kombíku od této značky. Jeho jméno je Volvo V90 bude nástupcem dnešní V70. Přejmenování modelové řady je z toho důvodu, aby byla zpřehledněna paletová nabídka automobilky Volva. Číslo odkazuje na stejnou velikost se sedanem S90.

Design vozu i technika vycházejí z modelů S90 a XC90. Můžeme se tak těšit na čisté skandinávské linie, výrazná maska chladiče a světlomety, které budou vytvářet vizualizaci Thotovo kladivo. Motorová nabídka toho modelu bude představovat převážně čtyřválce s vrcholem v plug-in hybridu T8 s 300 kW.

O Makawiel