Domů / Nezařazené / Čína v Evropě nabídne SUV, které nebude na prodej
Čína v Evropě nabídne SUV, které nebude na prodej

Čína v Evropě nabídne SUV, které nebude na prodej

 Automobilka Aiways se pokouší proniknout na evropský trh s elektrickým SUV U5. První se dočkají již v létě.

Auto které se nevlastní

Aiways U5 zapadá do kategorie mezi VW Tiguan a další SUV. V jeho útrobách se nachází 65 kW akumulátor, se kterým slibuje dojezd 503 kilometrů jed jedno nabití. Vůz se má objevit na celé řadě evropských trhů včetně Velké Británie, i když pravostranné řízení dorazí až za rok.

V Evropě ale nebude možné U5 koupit, pouze jej lze pronajmout, navíc pouze online. Měsíční paušál by se měl přitom vejít do 400 eur měsíčně, což je v přepočtu 11 tisíc korun. Značka říká, že zákazníkům díky tomu nabídne prémiově vybavený elektromobil za cenu konvenčního rodinného SUV.

„Pokud se podíváte na velikost a cenovku, zjistíte, že na trhu je pro takové auto prostor. Je velmi dobře vybavené, když jej ale srovnáme s elektromobily Audi nebo Mercedes, náš produkt je za poloviční cenu,“ říká Alexander Klose, výkonný viceprezident společnosti Aiways.

Značka chce aktuálně nabídnou 50 tisíc kusů, je ovšem otázkou, zda plány nezhatí koronavirová krize. Časem by se měly představit i konfigurace s menšími bateriemi, uvádí totiž, že takový dojezd pro každodenní používání většina zákazníků stejně nevyužije.

Vůz stojí na architektuře sdílení s větším SUV U7. Tato platforma je určena pro nejrůznější konfigurace elektromotorů. Umožňuje snížit i zvýšit kapacitu akumulátorů a také zvládne pohon všech kol. Jak moc bude Aiways se svým vozem a jeho modelem nabízení úspěšná bude rozhodně zajímavé sledovat.

O Makawiel