Domů / Značky / Audi / 2016 Audi Q7

2016 Audi Q7

Německá automobilka Audi se připojila k rostoucí revoluci SUV na konci roku 2005, kdy představila model Q7 v plné kráse na autosalonu ve Frankfurtu. Nyní v roce 2015 přichází na trh další řada modelu Q7, která má být o něco více přepracovaná, než předchozí verze SUV.

Kromě zbrusu nového designu, se může pochlubit vylepšenou kabinou a aktualizovanou pohonnou jednotkou. Navíc, jako bonus se může Q7 pochlubit první hybridní verzí na trhu. Pojďme se blíže podívat na tento světově první dieselový hybrid na poli SUV.

 Exteriér

2016-audi-q7-2Nový design Q7 dokazuje, že lze použít více věcí, než jen pár řezů do břicha vozu. Samotné tělo má více ostřejších linek. V zadní nápravě naopak můžeme vidět více čtvercové plochy, které ladí s celým zbytkem vozu. Světlomety mají užší rozměry a masivní nárazník opět přidává značnou porci agresivity. Změny v přední části vozu si všimnete okamžitě. O něco slabší je to v zadní části vozu, kdy Q7 dostala víceméně to samé do vínku co předchozí model. Přesto se najde mnoho detailů, které jsou nové, jako užší zadní světla, lichoběžníkový výfukový motor a další.

Zajímavostí je i bok vozu. Ten je nově udělán s více vystoupnutými liniemi, které opět přidávají více ostřejší vzhled.

Interiér

2016-audi-q7-3Nová Q7 je kratší užší, ale kabina se trochu více rozšířila a nabízí tak více prostoru pro hlavu a větší prostor pro nohy mezi sedadly. Oproti předchozí verzi je pryč i masivní středová konzole, která byla nahrazena o něco vyšší středová konzole, ale bez zbytečných otvorů a knoflíků. Jednotný design do sebe skvěle ladí a táhne tak luxus opět o úroveň výše.

Samozřejmostí jsou pak ty nejluxusnější materiály a prvky, které od automobilů v podobném stylu můžete očekávat. Sedadla jsou zabalena v kůži a na výběr máte celkem sedm barevných provedení. Kromě toho očekávejte prvky z hliníků a dřeva.

Hnací ústrojí

Audi Q7 nabízí celkem různé motory, které obšťastní širokou automobilovou veřejnost. Očekávat můžete 2 litrový a 3 litrový motor V-6, které nabídnou 252 a 333 koňských sil. Zrychlení z nuly na sto u nejsilnější verze začíná na 6,1 sekundy. Maximální dosažená rychlost se končí na 250 km/h.

Závěr

Audi si dala na čas s novým modelem luxusního SUV. Díky nové konstrukci a skvělému designu se není čemu divit. Audi Q7 určitě na trhu SUV zaboduje a bude patřit mezi nejoblíbenější luxusní vozy na trhu.

 

O Makawiel