Domů / Značky / Audi / Audi TT projde redesignem, unikly první snímky
Audi TT projde redesignem, unikly první snímky

Audi TT projde redesignem, unikly první snímky

Audi TT nejspíše projde vizuální modernizací. Naznačují to špionážní snímky maskované verze, která se minulý týden proháněla kolem Ženevy. Maskovací zbarvení nám sice nedává možnost přesně odhadnout, jaké úpravy budou přesně udělány a v čem bude vůz odlišný, přesto je ale patrná změna v oblasti předních světel. Zadní světla vypadají nezměněna. Inovovaný model TT by se měl poprvé objevit na autosalonu v Ženevě v tomto roce.

Jde již o třetí generaci modelu TT, který je ve výrobě již od roku 1998. Tento populární dvoumístný Roadster vyrábí Ingolstadtská automobilka ve městě Gyor v Maďarsku.

Současně prodávaná generaci Audi TT je ve výrobě od druhé poloviny roku 2006. Je postavena na platformě Volkswagen Group A5, na které koncern Volkswagen staví také svůj model Golf, ale také oblíbený český vůz Škoda Octavia.

V nabídce jsou různé motory od objemu 1,8 litru až po monstrózní šestiválec s objemem 3,2 litru. V závislosti na motoru si můžete vybrat také převodovku. Ta může být buď šestistupňová manuální, šestistupňová S-tronic, nebo v případě, že vlastníte RS verzi Audi TT se montuje sedmistupňová S-tronic.

Oblíbenost tohoto modelu podtrhují i mnohá ocenění, které vůz obdržel. Druhá generace modelu Audi TT byla vyhodnocena jako Auto roku 2006 a Kupé roku 2006 podle známého automobilového magazínu Top Gear, časopis AutoBild jí ohodnotil jako Nejhezčí auto roku a Nejlepší design vozu pro rok 2007.

Na kontě má také několik úspěchů na poli motorsportu. V roce 2009 byl tento vůz používán jako Safety Car pro legendární závod 24 hodin Le Mans.

Když se zaměříme na závodění jako takové, v roce 2002 dokonce jeden z týmů zkusil prosadit Audi TT do DTM. A to se povedlo, protože tento vůz dovezl Laurenta Aiella k titulu v této kategorii.

O admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *