Domů / Inzerce / Asistenční služby vám pomohou v nesnázích

Asistenční služby vám pomohou v nesnázích

Blíží se dovolené a spousta z nás vyráží na cesty do zahraničí. Co dělat v případě, že se vám stane v zahraničí nehoda? Kde všude je možné využít povinné ručení a havarijní pojištění? Víte s čím vám pomohou vhodně zvolené a nastavené asistenční služby?

Předcházejte nehodám

Pokud se chystáte do zahraničí vlastním vozem, je potřeba mít auto v odpovídajícím technickém stavu. Zkontrolujte si tedy před cestou, zda máte platnou STK. Rovněž si zkontrolujte stav rezervy a zda máte povinné vybavení vozu pro cestu do příslušné země.

Při sjednávání povinného ručení je možné vybrat si i různé asistenční služby – například zapůjčení náhradního vozidla, opravy defektu, zaplacení noci v hotelu, služby náhradního řidiče nebo třeba odtah či úschova vozidla, ale je potřeba si ověřit, zda asistenční služby vaše pojišťovna v daném rozsahu poskytuje. Povinné ručení a havarijní pojištění nevybírejte jen podle ceny. Jedním z důležitých kritérií by měly být i asistenční služby, které jsou v pojištění zahrnuty.

Nejčastěji v České republice využíváme asistenční služby pro odtah vozidla, odvoz do servisu. V zahraničí uvítáme pomoc na telefonu v češtině, která nám i operativně na dálku pomůže vyřešit daný problém. V rámci pojištění můžete mít i odvoz domů v případě, že jste měli v zahraničí nehodu a auto je nepojízdné.

Jak si asistenční služby vybírat

Při výběru asistenčních služeb, které jsou zahrnuty v pojistce se zaměřte především na:

– rozsah asistenčních služeb

– na co všechno se dané služby vztahují

– kam je v případě nehody odvezen váš vůz

-do jaké výše bude uhrazena práce mechanika

– jaké jsou výluky a omezení pro neposkytnutí asistenční služby

– na území jakých států jsou tyto asistenční služby k dispozici

Skoro všechny tuzemské pojišťovny nabízejí asistenční služby k pojistce bezplatně. Především to jsou asistenční služby pro případ havárie pojištěného vozu. Rozšířené balíčky se vztahují také na odcizení vozidla nebo v případě poruchy i v zahraničí.
Nejen při cestě do zahraničí musíte mít u sebe zelenou kartu, která je platným dokladem o tom, že máte sjednáno povinné ručení.  Seznam států, kde lze uplatnit povinné ručení i asistenční služby naleznete na zelené kartě, ale je třeba si zjistit, které státy do pojistky vaše pojišťovna nezahrnula.
Co dělat, když došlo v zahraničí k nehodě mého vozu?

Stali-li jste se účastníkem dopravní nehody v zahraničí nebo se vám porouchá vozidlo, zachovejte klid a duchapřítomnost. Telefonní číslo asistenční služby mějte vždy někde po ruce, aby jste ji mohli co nejdříve kontaktovat a přenechat veškeré další kroky na ní. Předejdete tak zbytečným nákladům a problémům, v případě, že nelze asistenční služby využít ihned. Pokud to není možné, nechte se odtáhnout k nejbližší čerpací stanici nebo na parkoviště. Veškeré škody na vozidle i místo nehody si zdokumentujte fotografií. Ušetříte si tak spoustu starostí.
 

O admin