Domů / Nezařazené / Audi chce mít jako vlajkovou loď obrovskou Q9
Audi chce mít jako vlajkovou loď obrovskou Q9

Audi chce mít jako vlajkovou loď obrovskou Q9

Německá automobilka Audi ví jaké jsou současné trendy. I to je důvod, proč by chtěla ještě více rozšířit svou paletu SUV modelů. Myslí si na model Q9, který by dělal konkurence například Range Roveru.

Q9 jako to nejlepší od Audi

Novinka má kolem sebe velké množství nezodpovězených otázek. Audi by ráda rozšiřovala své portfolio SUV modelů, ovšem ví, že ve spodní linii již příliš prostoru není a pod Q2 jít prostě nemůže. O Q1 je prý nebyl zájem. Prostor se tak otevírá pouze ve vrchní linii, kde by mohla začít vládnout právě Q9.

Přitom to není tak dlouho, co Audi představila model Q8 coby vlajkovou loď. Ten se ještě nedostal ani na trhu a už přemýšlí nad větším SUV, kterou by Q9 rozhodně byla, stejně tak jako by byla nejluxusnější ze všech nabízených vozů. Úlohou tohoto vozu by bylo především vytvořit konkurenci pro Range Rover, ovšem rozdíl by byl v použité technice, která by byla v případě Audi naprosto špičková, jak je jejím zvykem.

Dočkáme se?

Zda se dočkáme či nikoliv nejspíše rozhodne úspěch modelu Q8. Pokud automobilka dospěje k rozhodnutí, že novinku skutečně postaví, pak by nejspíše stavěla na platformě, na které stojí i Q8 a vybavila by jí i stejnými motory. V takovém případě by nás od novinky dělilo jen několik málo let.

O Makawiel