Domů / Novinky / Tesla a Audi si jdou po krku!
Tesla a Audi si jdou po krku!

Tesla a Audi si jdou po krku!

Tesla a Audi, na první pohled nemají tyto dvě automobilky příliš mnoho společného, ovšem to se jen zdá. Tesla ovlivňuje skutečně velké množství automobilových výrobců a to i Audi, která momentálně představuje své velké elektrické SUV a po něm přijde řada na zajímavý sedan, který by se měla stát konkurencí pro Teslu a její Model 3.

Tesla není na světě ani pět let a už o ní slyšíme téměř na každém rohu. Za tu dobu si dokázala udělat skutečně velké jméno, a to dokonce jedním jediným modelem. S tím jak Tesla chodí okolo, začínají se ostatní výrobci obávat o své pozice na trhu a tak začínají pracovat na modelech, které by mohly pro Teslu být konkurencí. Tou je i Audi, která je připravena reagovat na jakýkoliv produkt od tohoto elektrogigantu.Tesla a Audi si jdou po krku!

Tesla a její model S v dnešní době v podstatě nemají konkurenci. Jedná se o tak specifický automobil, že se mu zkrátka nikdo nevyrovná. Trochu jiná situace však nastane pro Model X, který bude čistě elektrickým crossoverem. Jeho konkurenci existují v podstatě již nyní, ovšem všichni pocházejí z luxusních automobilek. Jednou z nich je i Audi. Ta se momentálně chystá na premiéru svého čistě elektrického SUV Q6, které se bude prodávat od roku 2018.Tesla a Audi si jdou po krku!

Po premiéře velké elektrického SUV Audi začne naplno pracovat na kompaktním sedanu, taktéž z rodiny e-tron. Kompaktnost je zde však spíše prázdným pojmem, protože vůz bude spadat do střední třídy a velikostně na tom bude zhruba jako A4. A právě tento sedan by měl představovat pro Teslu nového konkurenta. Ještě před rokem nechtěl o elektrickém sedanu v Audi nikdo ani slyšet, a podívejme, jak jsme na tom teď.Tesla a Audi si jdou po krku!

Automobil bude stát jako vůbec první Audi na platformě MEB, která je určena pro čistě elektrické automobily. O jeho chod se budou starat dva elektromotory, každý určený pro jednu nápravu. Celkový výkon by se měl pohybovat okolo 225 kW a jízdní dojezd až 480 kilometrů, alespoň u vrcholové verze. V nabídce by se však měly objevovat i další verze s nižším dojezdem. No uvidíme, možná že tu máme začátek elektrických válek.

O Makawiel