Domů / Novinky / Na trh se chystá nový Prius
Na trh se chystá nový Prius

Na trh se chystá nový Prius

Když se řekne hybridní automobil, většina obeznámených lidí si vybaví Toyotu Prius. Toyota je oblíbená především ve Spojených státech, kde Prius drží podíl 39,4% všech prodaných hybridních automobilů na americkém trhu. Aby se ale vůz v těchto mezích popularity udržel, je nutné ho inovovat, a příští rok má přijít na trh modernizovaná verze.

Ekonomická výhodnost

Hlavním cílem nového Priusu je ekonomická výhodnost výroby a prodeje. Přeloženo do češtiny, bude se šetřit všude a na všem. Toyota již zavedla ve svých továrnách modernizované stroje, které šetří při výrobě vozů energii i spotřebu materiálu. Nový Prius bude postaven na nové platformě Toyota New Global Architecture. Nejvýznamnějším rozhodnutím, před kterým Toyota stojí, je ale řešení baterií. Jsou zde dvě možnosti. Buď mohou vozu používat dražší a lehčí lithiové baterie, nebo zvolit cestu levnějších, ale o něco těžších niklových.

Oblíbenost

Proč je ale Prius tak oblíbený, a to obzvlášť v zemi, která je proslulá vozy s motory s vysokým počtem válců a obrovským objemem? Je to jednoduché. Ekonomická krize si nevybírá a paliva zdražují všude stejně. A Prius umí velmi dobře šetřit palivo. Prius nové generace by měl spotřebu paliva zlepšit až o 8 procent.

Efektivita

K maximálnímu zlepšení efektivity dostane Prius nové generace nový, teplotně efektivnější motor. O detailech této pohonné jednotky zatím Toyota mlčí, ale podle dosavadních odhadů by měl proti běžným motorům šetřit až 40%, zatímco současný motor umí jen 38,5%.

Prius je dosavadním lídrem na trhu hybridních automobilů, protože Toyota zatím zvládla technologii hybridního pohonu nejlépe ze všech výrobců. V příští generaci hybridních vozů ale na trh přicházejí také vozy od jiných automobilek. Podle posledních informací plánuje hybridní vůz také Volkswagen, a měl by pro zavedení této technologie využít slavný model Golf, který tak ponese označení GTE.

Na trh se chystá nový Prius


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O Angelo

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *