Domů / Nezařazené / SUV na každém kroku? Za chvíli to bude realita!
SUV na každém kroku? Za chvíli to bude realita!

SUV na každém kroku? Za chvíli to bude realita!

SUV modely v současné době představují třetinu všech prodaných automobilů. Navíc se některé automobilky domnívají, že tento trend bude ještě více stoupat.

SUV horečka se zvyšuje

Kategorie sportovně užitkových automobilů se stala nejžádanějším segmentem v loňském roce, kdy předběhla tolik oblíbenou nižší střední třídu. V loňském roce činil prodej SUV crossoverů na trhu 24,3% a za první tři měsíce tohoto roku se toto číslo zvýšilo na 28,4% a je jisté, že ještě více poroste.

Své o tom ví například Audi, která prodala v tomto roce 287 tisíc automobilů spadajících do kategiroe SUV, což je podíl činící 36,6% z celkových prodejů. V USA dokonce Audi hlásí, že její modely Q tvoří více jak poloviční podíl. A trend se jen zvyšuje.

Audi předpokládá, že se prodeje segmentu SUV budou navyšovat s v dalších letech a to na více jak 50% v celosvětovém měřítku. V praxi to tedy bude znamenat, že do roku 2025 budou vozy SUV každým druhým prodaným automobilem.

Audi ví co lidé chtějí

Nejúspěšnějších modelem značky Audi je SUV Q5, které si jen za minulý měsíc koupilo 24,5 tisíc nových majitelů. Od počástku letošního roku prodala Audi 125 tisíc kusů těchto vozů a prodeje be měl podpořit i nadcházející velký model, kterým bude Audi Q8-. Toto SUV by se mělo na trh podívat v druhé polovině roku 2018 a to v USA. My v Evropě se jej dočkáme o něco později a to v příštích měsících příštího roku.

„Nové prémiové SUV je ideálním přírůstkem do segmentu a představuje další převratný krok naší iniciativy,“ uvedl Bram Schot, člen představenstva zodpovědný za prodej a marketing. Závěrem dodal, že největší zájem o Q8 se očekává na trzích v USA a Číně.

O Makawiel