Domů / Inzerce / Auto roku 2022: Které nakonec vyhraje titul?
Auto roku 2022: Které nakonec vyhraje titul?

Auto roku 2022: Které nakonec vyhraje titul?

Pojďte se s námi podívat na přehlídku některých vozů, které se budou ucházet o titul „Auto roku 2022.“ Je mezi nimi i váš oblíbený model?

Prestižní anketa, kde rozhodují motorističtí novináři

Auto roku 2022 je anketa, která si vydobyla světový věhlas. O vítězi bude rozhodovat porota, která je složená ze 102 motoristických novinářů z celého světa. Již dnes je známa top desítka. Zaměřují se na celkový dojem z vozidla, i na jeho parametry. Pravda, tlumiče do auta a vnitřní součástky zřejmě nezkoumají, ale kdo by potřeboval kontrolovat kvalitu tlumiče Audi a dalších top značek.

Kdo se dostal do top desítky?

Asi nebude žádným překvapením, že se do top desítky dostalo nové elektrické vozidlo Audi Q4 e-tron. Dalším želízkem v ohni je i Ford Mustang Mach-E. Evropský trh má možnost vyzkoušet hybridní Hondu Civic, která o titul WCOTY 2022, tedy Auto roku usiluje. Svého zástupce má také automobilka Kia. Ta již před časem představila elektromobil EV6, který může nabízet sílu až 585 koní, ale také slušný dojezd. Milovníci luxusu si počkají, zda anketu nevyhraje náhodou Lexus NX. Tento model je prvním plug-inem značky Lexus vůbec. To top desítky se dostala ale i Toyota GR 86, nebo Subaru BRZ.

Vyhlášení na autosalonu v NY

Vyhlášení Automobilu roku probíhá každý rok. Nejedná se ale jen o hlavní anketu, o které rozhodují novináři z oboru z celého světa. Na autosalonu v New Yorku, kde proběhne slavnostní vyhlášení, budou oznámeni vítězové také dalších kategorií. Například v kategorii elektromobil roku, která je velmi prestižní, se můžete těšit na takové kousky, jako je Ford Mustang Mach-E, Audi e-tron GT, BMW iX, nebo třeba Hyundai Ioniq 5.

Další kategorie jsou například sportovní auto roku, luxusní auto roku, nebo také městské auto roku. Celkově se nové auto roku vybírá z 28 vozů. Budeme se tedy těšit na to, kdo se umístí na předních příčkách.

https://pixabay.com/cs/photos/auto-luxusn%C3%AD-auto-sportovn%C3%AD-auto-5674312/

O admin