Domů / Značky / BMW / BMW představilo luxusní automobil budoucnosti
BMW představilo luxusní automobil budoucnosti

BMW představilo luxusní automobil budoucnosti

Automobilka BMW oficiálně představila koncept luxusního modelu Vision Future. Ten je navržený tak, aby dlouhodobě splňoval představy moderního a luxusního vozidla, přičemž se jedná se o dlouhodobou investici značky BMW.

Podle konceptu bude mít vozidlo masivní exteriér, lemovaný laserovými světlomety a nebudou chybět ani spoilery vytvořené z uhlíkových vláken. Kromě toho také na vnějšku auta uvidíme chromované lišty, OLED koncová světla či oxid pás.

BMW představilo luxusní automobil budoucnosti

Interiér je též luxusně vybavený a řidič je obklopen přístrojovou deskou, která se skládá ze tří displejů, které používají trojrozměrné technologie. Na levém displeji se zobrazují informace související s vozidlem, prostřední displej vám zase nabídne ke zkontrolování tachometr, otáčkoměr a další doplňující údaje, jenž se zobrazí v případě potřeby. Pravý displej poté ukáže různé vzdělávací informace. Interiér navíc používá lehkou konstrukci, včetně substraktivního modelování. Podle zástupců BMW je počáteční základní vrstva tvořena uhlíkovou tkaninou, kterou následují komponenty funkčnosti a uživatelského rozhraní společně s osvětlením. To je nosnou vrstvou pro další sílu. Tou, a zároveň poslední vrstvou, je dřevo a kůže, díky které se v autě vytvoří příjemné a pohodlné prostředí.

BMW představilo luxusní automobil budoucnosti

Koncept má také funkci „Vision Head up display“, který vás bude v reálném čase informovat o místě, na kterém se nacházíte. Budete tak mít informace o tom, kde jsou jaké značky a budovy nebo jestli hrozí nějaké nebezpečí či zdržení v provozu.

Zapomenuto není ani na cestující na zadních sedadlech, kteří budou mít k dispozici dva displeje s odnímatelným dotykovým tabletem. Podle BMW by tyto elektronické vymoženosti měly poskytovat přístup ke všem potřebným informacím, které jsou spojené s cestou. Každý v autě tak bude vědět, jakou rychlostí se jede a za jak dlouho se dorazí na konkrétní místo. Kromě toho také tyto tablety nabídnou spoustu zábavy v podobě možnosti sledování videí, poslouchání hudby či hraní her.

BMW zatím nezveřejnilo ostatní informace o tomto plánovaném autě a chce si je alespoň prozatím ponechat pouze pro sebe.

O admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *