Domů / Novinky / Čeští řidiči a jejich chyby za volantem
Čeští řidiči a jejich chyby za volantem

Čeští řidiči a jejich chyby za volantem

Čeští řidiči nepatří zrovna k nejohleduplnějším řidičům na světě. Během jízdy v autech se dopouští nespočetně mnoho chyb, kterými ohrožují sebe i ostatní účastníky na silničních komunikacích. I když se čeští řidiči dopouští opravdu velkého množství chyb, ne vždycky jsou za chyby bohužel potrestáni, ne vždy si jich všimne policie. Je však pravdou, že by člověk neměl riskovat a neměl spoléhat na to, že ho policisté neuvidí. Daleko lepší by bylo, kdyby čeští řidiči přestali dělat chyby, kterých se dopouští dnes a denně.

České silnice lze popsat různě. Může to být místo plné zvýšené agresivity, také místo nesmyslným manévrů a zbytečných chyb. U chyb však zůstaňme a prozraďme si, jakých přestupků ohrožujících životy se čeští řidiči dopouští. Nezůstaneme skutečně jen u nerespektování bezpečnostních značek, výstražných značek nebo zákazů vjezdu.

Telefonujeme za volantem

Nejčastějším důvodem, proč vznikají nehody, je telefonování za volantem. Lidé za volantem telefonují neustále, chtějí si tak zkrátit dlouhou dobu jízdy či chtějí využít čas k vícero věcem. Jenže pokud nevyužíváte ve svém automobilu handsfree, ohrožujete tím nejen sebe, ale také ostatní řidiče na silničních komunikacích.

Pravdou také je, že i když handsfree používáte, při telefonování se stoprocentně nevěnujete tomu, co se děje na silnicích. Vaše pozornost tak není úplná a opět může docházet k dopravním nehodám.

Jezdíme až příliš rychle

Nerespektování stanovených limitů, to je další problém českých řidičů. Chtějí se dostat na konkrétní místo v co nejkratším čase, ale neuvědomují si, že nadměrnou rychlostí opět ohrožují nejen sebe, ale i ostatní účastníky silničního provozu.

Je důležité dodržovat stanovené limity. V souvislosti s nedodržováním rychlostních limitů musíme poznamenat, že i pomalá jízda zabíjí, a to konkrétně na dálnicích.

O admin