Domů / Nezařazené / Vybíráte povinné ručení? Víme, jak co nejlevněji a nejpohodlněji
Vybíráte povinné ručení? Víme, jak co nejlevněji a nejpohodlněji

Vybíráte povinné ručení? Víme, jak co nejlevněji a nejpohodlněji

Je-li pojistka, která je pro mnohé povinná, potom je to jistě pojištění odpovědnosti z provozu vozidla. Lidově je toto pojištění nazýváno jako povinné ručení, a nevyhne se mu žádný majitel, popřípadě provozovatel vozu. V principu má samozřejmě dobrou funkci, jelikož chrání poškozeného při dopravní nehodě – tedy z hlediska finančního. A pokud právě uvažujete nad koupí vozu a jeho uzavřením, nechte si spočítat povinné ručení, díky čemuž samozřejmě budete moci výrazně ušetřit. Ostatně to platí, i pokud nejste spokojeni u své stávající pojišťovny, a uvažujete o změnách. I to je samozřejmě možné, a to téměř neomezeně. Tak proč platit více?

Ceny se mohou lišit i o tisíce

Samozřejmě pokud o cenách jako takových mluvíme, je třeba dodat i další důležitou věc, a to takovou, že se mohou skutečně výrazně lišit. V některých případech dokonce až o několik tisíc ročně. A to už je podstatný výdaj, který by měl při rozhodování hrát roli. Kromě toho může hrát roli také prestiž pojišťoven, nebo také limity plnění, které poskytuje. Stejně tak mohou přijít vhod i další bonusy, a to třeba asistenční služby, nebo pojištění předního skla. Jakmile si tedy vytyčíte své priority, můžete porovnávat pojišťovny konkrétně, a vybrat si právě tu, kde zaplatíte nejméně. A s každým rokem provozu vaše úspory stoupnou. Stejně tak i s každým vaším novým autem.

Vše, co vás zajímá

Jak jsme nastínili, výběr správné pojišťovny nemusí být složitý, jelikož to vše lze provést prostřednictvím internetu. Stejně tak ale nemusí být složité ani uzavření dané pojistky, jelikož i to lze zvládnout z pohodlí domova. I to jsou nejčastější dotazy k povinnému ručení, které doplňují také otázky, kdo je vlastně krytý, nebo co se stane v případě provozu auta bez pojistky. Otázek však může být mnoho, a tak pokud vám něco není jasné, přečtěte si odpovědi na ty nejčastější.

O admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *