Domů / Inzerce / Oslovte více pojišťoven jednou poptávkou po povinném ručení

Oslovte více pojišťoven jednou poptávkou po povinném ručení

Je jedno, co si kde kupujete, stejně jako je jedno, co kde objednáváte. Vždy by mělo platit jedno pravidlo. Jaké to je? Že není dobré kývnout na první nabídku. Proč? Jelikož se skutečně jenom málokdy stane, že právě tato nabídka by mohla být označena jako skutečně výhodná. A to platí i ve chvíli, kdy chcete pojišťovat své auto a plánujete sjednat povinné ručení. Zde by mělo být vaším cílem oslovit co nejvíce pojišťoven a potom si vybrat.

Jakou cestou se nevydávat?

Povinné ručení si člověk přece jenom nesjednává každý den. Jen tedy celkem pochopitelné, že v tomto směru nemusí přesně vědět, jaké jsou ideální cesty k oslovení více pojišťoven. Proto věnujte čas informacím, které se týkají těch cest, které z různých důvodů nemůžeme označit za cesty správné. Co vám příliš nedoporučujeme?

  • Obcházet jednotlivé pojišťovny kvůli nabídce
  • Porovnávat nabídky na stránkách pojišťoven
  • Oslovit nezkušené pojišťovací agenty

Proč to nejsou ideální cesty? U první možnosti ztratíte skutečně ohromné množství času a stejně se vám nepovede získat informace od všech pojišťoven. V druhém narazíte na problém s tím, že reklamní nabídky se od těch reálných přece jenom liší, jelikož jsou spojeny s určitými podmínkami. Třetí cesta je riziková proto, že pojišťovacím agentům nemusí jít o vaše blaho, ale o největší provizi.

Spočítejte si jednoduše povinné ručení online 2019 na našich stránkách jednoduše a přehledně.

Kudy se vydat? Je to online kalkulačka

Jak neoslovovat více pojišťoven, to již víte. Nyní se podíváme na opačnou stránku. Tedy na to, jak je oslovit. K tomu vám pomůže online nástroj označovaný jako kalkulačka povinného ručení. Ta je dostupná na internetu a stačí do ní zadat několik vstupních informací. Těch, které se podepisují na výsledné ceně. Je hlavně typ pojišťovaného vozu, a také výše bonusu či malusu. Díky tomu nezískáte jenom orientační a reklamní ceny. Díky tomu máte možnost zjistit přesné ceny pojistky, která se k vám a vašemu autu vztahuje.

Vše je zjišťováno jednoduše online a potřebné informace můžete mít za pár vteřin. Výhodou této cesty je jak to, že dané kalkulačky jsou nezávislé, tak i to, že zahrnují všechny pojišťovny, které odpovídají vašim kritériím. Získáte tak dokonalý přehled o pojistném trhu.

Porovnat si ceny je hračkou

Jakmile máte informace o cenách, už není nic jednoduššího, než si je porovnat. To je otázka jednoho kliknutí. Kromě toho, že budete hledět jenom na cenu, je dobré přihlédnout i k tomu, co za danou cenu dostanete. Příkladem může být Kooperativa povinné ručení, které je dnes celkem zajímavou možností s dobrým poměrem, označovaným jako cena – výkon. Kromě ceny je dobré přihlédnout také:

  • K velikosti maximálního pojistného plnění
  • K doprovodným službám
  • Ke stabilitě a velikosti pojišťovny

Výsledná volba je samozřejmě na každém. Kalkulačka je cestou, jak z pohodlí domova a rychle oslovit pojišťovny na trhu a jak získat i potřebná data.

Cenu pojistky kontrolujte pravidelně

Mnoho lidí dělá tu chybu, že cenu svého pojištění zjistí jenom na začátku a potom už jenom platí. Tedy že sjednají pojištění při koupi svého auta. Tedy pokud je placeno hotově, nebo má zvolená půjčka na auto takové podmínky, že si majitel volí své pojištění sám. To, že máte první rok nejvýhodnější pojistku totiž nutně neznamená, že takovou budete mít i nadále. Ceny se mění, a to vlivem různých nařízení, vývoje trhu, i strategie pojišťoven.

To je důvod, proč doporučujeme oslovit více pojišťoven vždy jednou ročně, když se blíží výročí vaší pojistky. Uděláte si tak přehled o cenách, a pokud jsou někde levnější, můžete k této pojišťovně nutno přejít. Výpověď bude podána k ročnímu výročí, díky čemuž nemusíte čekat na klasickou výpovědní lhůtu, která obvykle trvá až tři měsíce.

O admin