Domů / Značky / Chrysler / Chrysler přichází se speciální edicí Viperu
Chrysler přichází se speciální edicí Viperu

Chrysler přichází se speciální edicí Viperu

Ačkoliv SRT Viper od společnosti Chrysler není zrovna velkou konkurencí pro modely silnějších automobilek a nic na tom nemění ani nový model ze speciální edice, tak se musí vřele uznat, že se velice vydařil.

Viper přitom neprožil příliš ideální minulost, neboť díky nízkému prodeji musela být již dvakrát dočasně zastavena produkce. Kromě toho automobilka díky snadno získaným penězům sešrotovala i své první předprodukční prototypy, které byly poskytnuty školám ke vzdělávacím účelům.

Chrysler přichází se speciální edicí Viperu
Viper

Spojení dvou starších paketů

Nyní přišel Chrysler s novou verzí svého nejpopulárnějšího modelu, který bude produkován ve speciální edici a ponese označení SRT Viper GTS Time Attack Anodized Carbon. Vnímavějším čtenářům dojde, že již podle názvu se jedná o spojení dvou paketů, které však již nejsou nabízeny k prodeji (Anodized Carbon Special Edition a Time Attack Group), ale nyní byly aplikovány na novou verzi GTS, která je mnohem lépe vybavená.

Chrysler přichází se speciální edicí Viperu
Viper

S výbavou se nešetřilo

Co se týče designu, tak automobil má matný tmavý lak a černá kola Sidewinder s pneumatikami Pirelli P Zero Corsa. Brzdy jsou převzaty z jiného modelu Viperu – ACR-X. Jedním z rozdílů je, že na autě již neuvidíme stabilizátory. Vozidlo je kromě jiného také vybaveno karbonovými náfuky k brzdám, kompozicovými spoilery či v neposlední řadě v interiéru použitou Alcantarou s kůží. Vyrobeno bude pouhých 50 kusů, jistě se najde nejeden zájemce volající číslo vyšší, ale za limitovanou edicí se skrývá větší prestiž.

O admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *