Domů / Inzerce / 5 drahých omylů spojených s pojištěním vozidla

5 drahých omylů spojených s pojištěním vozidla

Povinné ručení je pojištění, uzavírané za účelem pokrytí škod na zdraví nebo majetku, které mohou vzniknout provozem motorového vozidla. Pokud byste způsobili nehodu a neměli uzavřené povinné pojištění vozidel, čeká vás nejen povinnost zaplatit všechny škody, ale také pořádná pokuta.

Pojistka by měla pojistníka ochraňovat, ať jde o jakýkoliv druh pojištění. Při provozu auta je pravděpodobnost vzniku pojistné události velmi vysoká. Proto musíme být při sjednání povinného pojištění vozidla obezřetní a vybrat si takové, které nám svými parametry bude vyhovovat. K tomu nám pomůže srovnávač povinného ručení TopSrovnani.cz, který porovná jednotlivé nabídky pojišťoven a vybere tu nejvhodnější. Jakmile máme pojistku sjednánu, není ještě úplně vystaráno. Vždy je dobré prostudovat si podmínky a dodržovat je. Pokud to podceníme, můžeme se dočkat nemilého krácení pojistného plnění nebo pokut. Jaké jsou nejčastější omyly spojené s pojištěním vozidla?

5 drahých omylů spojených s pojištěním vozidla

Podcenění í havarijní pojistky

Kromě povinného ručení je rozumné sjednat si i havarijní pojistku. Mnoho pojišťoven nabízí havarijní pojištění výhodně právě k povinnému ručení. Kryje škody na pojistníkově vozidle a dá se upravit i tak, aby kryla škody plynoucí z vandalismu, neoprávněného užití, odcizení vozidla nebo živelních pohrom. Pokud si ji nesjednáme, budeme si muset mnohé škody na vlastním vozidle zaplatit sami z vlastní kapsy.

Využití první dostupné nabídky

Nemusíte zůstávat neustále věrní jedné pojišťovně, ani vzít první nabídku, která se vyskytne. Lepší je se porozhlédnout, jaká pojistka by pro vás byla nejlepší. Můžete totiž značně ušetřit a ještě získat výhodnější podmínky. Pro rychlé porovnání nabídek pojišťoven využijte například srovnávač TopSrovnani.cz.

Neprostudování podmínek smlouvy

Uzavírání přes internet, ale i na kamenné pobočce, vyžaduje značnou dávku pozornosti. Pokud jsou vám některé body nejasné, raději se zeptejte. Nepodepisujte nic, čemu plně nerozumíte. Pokud pro vás online sjednání není příliš sympatické, raději si dojděte na pobočku a nechte si vše vysvětlit. Využít ale můžete i zákaznické linky.

Vynechání některých povinností

I když máte sjednáno povinné ručení a havarijní pojistku, mohou nastat problémy. Jakmile dojde k pojistné události, nezapomínejte na správný postup řešení situace. Pokud ho totiž nedodržíte, může vás pojišťovna potrestat snížením plnění. Pořiďte dostatečné množství důkazů, fotografie a vyplňte řádně veškerou dokumentaci. Komplikace s likvidací události mohou nastat i tehdy, neodhadnete-li dostatečně výši škody a nepřivoláte policii, což u škod do 100 000 Kč není vždy nutné. Problém také může nastat, využijete-li jiných asistenčních služeb, než těch od vaší pojišťovny.

Neplacení povinného ručení v případě nevyužívání automobilu

Ani pokud svůj vůz nějaký čas nepoužíváte, neznamená to výjimku z placení povinného ručení. Pojistka je povinná pro každé zaregistrované vozidlo. Pokud se chcete placení vyhnout, nezbývá vám než odevzdat registrační značky a technický průkaz.

 

 

O admin