Domů / Nezařazené / 2015 Subaru WRX S4

2015 Subaru WRX S4

Subaru Impreza byl představen v roce 1993 jako čtyřdveřový sedan nebo pětidveřový hatchback. Dvoudveřová verze byla uvedena o dva roky později. V prvním kole jste měli na výběr motory od 1,6-1,8 a 2,0 litru. Později se přidali silnější verze 2,2 litru a 2,5 litru. První Impreza sklízela obrovské potlesky na poli automobilových závodů. Technologie a skvělý design vozu dal tomuto jedinečnému kusu přezdívku WRX. Kultovní model WRX STI se zrodil v roce 1994 a druhá generace přišla v roce 2000. Následovaly technologické změny v roce 2002 a další úpravy roku 2007. Motor zůstával, výkon ovšem narůstal. Čtvrtá generace WRX byla odhalena a nabízí nám více agresivní design a 2,0 litrový motor o výkonu 268 koní a 258 liber-stop točivého momentu.2015-subaru-wrx-s4 5

Vizuální působení nové WRX S4 je stále stejné. Nový model nepadl daleko od stromu a WRX vypadá stejně, jako jsme zvyklí. V přední části si můžeme všimnout nepatrných rozdílů v podobě nové stříbrné síťoviny pro mřížku a sání vzduchu u nárazníku. V zadní části vidíme kompletní výbavu pro maximální výkon. Nový difuzor, dvojitý typ výfuku, malý spoiler a mírně upravená designová světla.

2015-subaru-wrx-s4 3Interiér se může pochlubit několika unikátními technologiemi, které přímo kopírují jeho sportovní charakter. Sedadla jsou kompletně zpracována do závodního charakteru, který je ovšem naprosto pohodlný. Povrchová úprava kabiny skvěle ladí s kovovými doplňky v kabině a celé to vytváří překrásný dojem.

Velkou novinkou pro Subaru WRX S4 je silnější 2,0 litrový motor, nahrazující původní jednotku ve standardním WRX. Přeplňovaný čtyř válec generuje 296 koní a 295 liber-stop točivého momentu. Výrazné zlepšení výkonu ocení především milovníci závodních okruhů a oproti předchozí standardní verzi je to znatelné zlepšení výkonu.

Subaru WRX S4 je velmi příjemným překvapením a již nyní se nemůžeme dočkat až jej začneme potkávat na ulicích.

O Makawiel

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *