Domů / Nezařazené / Na Elektrický tahač od Tesly si ještě musíme počkat
Na Elektrický tahač od Tesly si ještě musíme počkat

Na Elektrický tahač od Tesly si ještě musíme počkat

Elon Musk potvrdil, že elektrický tahač Semi od Tesly nedorazí ve slibovaném datu. Navíc na oznámení nového dat si musíme počkat minimálně do konce příštího roku.

Semi musí počkat

Tesla Semi se nám představil v roce 2017 s tím, že by se měl velký elektrický tahač dostat do výroby někdy v roce 2019. Nyní je jasné, že toto datum Tesla nestihne, což potvrdil sám Elon Musk s tím, že premiéra je přesunuta na neurčito.

Prohlášení přišlo na schůzce akcionářů, kde bylo potvrzeno, že se start nové sériové produkce opozdí nejméně o 12 měsíců. Důvodem je prý nedostatek akumulátorů, bez kterých postrádá start výroby absolutně smysl.

Elon Musk však oznámil, že Tesla podnikne veškeré kroky k tomu, aby bylo zajištěno co možná nejrychlejší vyřešení všech problémů, které se s výrobou Semi souvisí. Dokonce se nebrání ani tomu, aby společnost vstoupila do těžebního průmyslu. Žádné další informace však společnost neposkytla, a proto není známo, jakým způsobem bude celý proces urychlen.

Běžného uživatele tato zpráva příliš nezasáhne, ovšem problémy by mohla přinést některým velkým společnostem, které drží předobjednávky na Semi v počtu až několika desítek kusů. Mezi takovými společnostmi najdeme například UPS, FedEx či Walmart.

Semi by mělo nabídnout dojezd až 800 kilometrů na jediné nabití, nosnost až 36 tun což je v USA povolené maximum a zrychlení z 0 na 100 za 20 sekund. Bez přívěsu to zvládne dokonce za 5 vteřin.

O Makawiel