Domů / Novinky / Pneuservis Praha nabádá – choďte s vozem na pravidelné preventivní prohlídky
Pneuservis Praha nabádá - choďte s vozem na pravidelné preventivní prohlídky

Pneuservis Praha nabádá – choďte s vozem na pravidelné preventivní prohlídky

Stále více se mluví o prevenci. Když to slovo vyslovíme, máme na mysli především prevenci svého zdraví. Dobrý životní styl, dostatek pohybu a kvalitní jídelníček, ale také pravidelné preventivní prohlídky, které nás mohou zachránit doslova a do písmene před smrtí. Prevenci, tedy preventivní prohlídky, jak říká pneuservis Praha Michle, si však zaslouží i naše auta. Nehledě k tomu, že prevence je vždy levnější než zanedbaný stav a následná prodražená oprava. I o tom pneu servis Praha 10 ví své.

Nepodceňujte kontroly brzd a brzdového systému

V případě brzd při zanedbání prevence může jít doslova o život. Ušetřené peníze za test brzd jsou pak na nic. Je to stejné, jako když žena podceňuje návštěvy mamografického vyšetření. Test brzd a test brzdových kotoučů by si měl nechat udělat jak řidič, který auto běžně používá k cestám do práce a jezdí v něm sám, tak tuplem ten, který naloží do auta celou rodinu i se zavazadly a vyrazí na dovolenou. Čím vyšší je totiž hmotnost vozu, tím se také prodlouží brzdná dráha. Proto také pneuservis Praha 10 tolik apeluje na řidiče, aby byly seriózními motoristy a nechali si brzdový systém, pneumatiky, sbíhavost kol, tedygeometrii kol, podvozek auta (test podvozku) i tlumiče (test tlumičů) pravidelně kontrolovat.

Jak mít auto ready a zároveň ušetřit

Na špatné chování brzd vás upozorní zejména situace, kdy auto táhne do strany. V tom případě bude asi třeba vyměnit brzdové destičky. Upozorní-li vás auto na tuto situaci, neváhejte a ujíždějte na geometrii Praha 10. Zároveň si nechte provést testy tlumičů a test podvozku. Někdy může být nestandardní chování auta zapříčiněno také špatnými pneumatikami. Díky bazaru pneu Praha nemusíte hned pořizovat nové. Můžete si za maximálně poloviční cenu nových koupit použité pneumatiky a nechat si je rovnou nasadit na svůj vůz. Použité pneu Praha se rozhodně vyplatí.

O admin