Domů / Nezařazené / Vznikne Nissan Navara Nismo?
Vznikne Nissan Navara Nismo?

Vznikne Nissan Navara Nismo?

Nissan má zájem na výrobě zcela nového ostrého modelu vycházejícího z pickupu Navara. Na jeho tvorbě by se mohlo podílet oddělení Nismo.

Nissan Navara Nismo

Informace o tomto modelu přišla z Austrálie, kdy je jejím velkým zastáncem Stephen Lester, tamní ředitel zastoupení japonské automobilky. Ten prý naléhá na vedení, aby byla postavena výkonná verze modelu Navara, která by se mohla stát konkurentem pro pickup Range Raptor. Lester navíc chce, aby byl zvýšen počet válců u motoru tohoto vozu, který v současné dispozici disponuje čtyřválcovým turbodieselem.

„Byl bych moc rád, kdyby nejvyšší vedení Nissanu poskytlo do tohoto modelu velký motor,“ uvedl Lester v rozhovoru pro Cars Guide. „Proč si nechat ujít takovou příležitost, když máme tak velký motorový prostor?“

O pickupu se mluví jako o Nissanu Navara Nismo a je zcela jasné, že by konkuroval modelu Ranger Raptor od Fordu, který je nabízen s dvoulitrovým vznětovým motorem vybaveným dvojicí turbodmychadel a čtyřmi válci o výkonu 157 kW. Pokud by se ostrá Navara skutečně dostala navýšení počtu válců, pak by se měl Raptor skutečně čeho obávat.

V USA se již brzy dočkají ostřejší verze Raptoru s přeplňovaným 2,7 litrovým šestiválcem o výkonu 242 kW. Pokud se ostrá Navara stane realitou, pak do zámoří nejspíše nepůjde. Zde jí totiž zastupuje model Frontier, který již v příštím roce dorazí v nové generaci. Na další podrobnosti si však musíme počkat.

V USA se již brzy dočkají ostřejší verze Raptoru s přeplňovaným 2,7 litrovým šestiválcem o výkonu 242 kW. Pokud se ostrá verze Navary stane realitou, pak se jí však v USA nejspíše nedočkají. Zde totiž bude hájit zájmy Nissanu model Frontier ve své zcela nové generaci. Na další podrobnosti si ovšem musíme počkat.

O Makawiel