Domů / Značky / NIssan / Extrémní Nissan Juke je zpět
Extrémní Nissan Juke je zpět

Extrémní Nissan Juke je zpět

Nissan si potrpí na extrémní úpravy všech svých modelů. Přestavování modelů má na starosti divize Nismo, která vždy prezentuje bílou barvou svých vozů s červenými detaily. Nyní se podívala na zoubek i zcela novému Juku, kterému dala atributy, kterými se může pochlubit rabiják GT-R. Bílo červenou kombinaci však nehledejme, Juke se prezentuje v černočerné temnotě.

Nissan předělal původní již tak ostrou verzi Juke-R, který se mohl pochlubit výkonem 347 kW, tedy 485 koňmi, což je už tak velmi slušná hodnota. Nissan však šel ještě dál a vytvořil Nissan Juke-R 2.0, který dostal stejný motor, který bychom nalezli i v silném sporťáku Nissan GT-R Nismo. Nyní se jeho výkon vyšplhal na neuvěřitelných 441 kW, tedy rovných 600 koní.

Extrémní Nissan Juke je zpět

Rozdílů mezi verzí 1.0 a verzí 2.0 je pomě dost. Krom zvýšení výkonu na brutální hladinu, se vůz změnil i po vzhledové stránce. Dostal masivnější blatníky, nárazníky, prahové nástavce a dokonce i světla, která byla použita ze zcela nového Juku. Změna postihla i kapotu vozu a litá 20“ kola. V interiéru však žádné velké změny neproběhly.

Ty nejdůležitější změny se však odehrály pod samotnou kapotou. Šestiválec o objemu 3,8 litru posílil na 441 koní, díky čemuž se jeho výkon vyšplhal na stejnou hodnotu jako ostré GT-R v té nejostřejší verzi Nismo. Více detailů však o tomto vozu nevíme. Někdo však tvrdí, že vůz bude schopen zrychlit z nuly na sto za méně jak tři sekundy, a maximální rychlost by se měla dostat na 320 km/h, ale to všechno jsou pouze dohady.

Extrémní Nissan Juke je zpět

Pokud jste fanoušky extrémních crossoverů, byl by tento vůz pro vás ušitý přímo na míru. Bohužel se však sériová výroba tohoto vozu zatím neplánuje. Sáhnout však můžete po verzi 1.0, která se do sériové výroby dostala, je k mání i u nás a za pěkné peníze. Takže neváhejte a zajděte k dealerovi Nissanu ještě dnes.

O Makawiel