Domů / Inzerce / Ušetřete tam, kde můžete

Ušetřete tam, kde můžete

Mnoho komodit má přirozeně vysokou cenu dlouhodobě, avšak o elektrické energii to nikdy neplatilo, alespoň tedy u nás ne.

Časy se však mění a dnes se naopak jedná o jednu z nejdražších položek většiny českých domácností. Nejlepším způsobem, jak proti takovéto drahotě bojovat, jsou nižší odběry. Těch se kupodivu dá dosáhnout relativně snadno.

Vhodné přístroje

Každý má doma nějaké ty elektrospotřebiče. Mimo televize a počítače je v každé domácnosti minimálně pračka a lednička. Ovšem často nechybí ani mikrovlnná trouba, případně kávovar či rychlovarná konvice. A všechny tyto přístroje mají nějakou spotřebu. Tu je ale možné snížit.

U televize, případně počítačového monitoru, nejde o nic složitého. Stačí je nastavit na příslušný spořivý režim, kdy sice budou mít obrazovky trochu tmavší, avšak zase budou odebírat často i polovinu toho, co na plný výkon.

Pračku a lednici takto utlumit samozřejmě nejde, nicméně oba spotřebiče se dají vyměnit za novější, daleko úspornější modely. Jde z pochopitelných důvodů o významnou investici, avšak pokud potřebné peníze na výměnu máte, rozhodně litovat nebudete.

Nakonec byste se měli zaměřit i na světla. Ročně můžete prosvítit i vyšší jednotky tisíc, možná i více. Proto byste neměli příliš dlouho přemýšlet nad koupí vysoce úsporných LED světel.

Spořivá světla

Není pravda, že jde o drahou záležitost. Možná tak před deseti a více lety, ale dnes se jedná o cenově dostupné osvětlení LED. Můžete ho mít v mnoha variantách. Ty se od sebe někdy odlišují jen nepatrně, jindy opravdu dost. Vysoce kvalitní modely už stojí nějaké ty větší peníze, nicméně v lampičce nebo v lustru si hravě vystačíte i se základními verzemi.

Chcete-li mít z čeho vybírat, zajděte na stránky internetového obchodu Sirling. Dost možná budete muset prohledat všechny kategorie na webu, což může chvíli trvat, ovšem nakonec bezpochyby získáte přesně takové světlo, které potřebuje.

O admin