Domů / Novinky / Jak nejlépe zvýšit výkon
Jak nejlépe zvýšit výkon

Jak nejlépe zvýšit výkon

Každý milovník silných aut chce od svého motorového mazlíčka co nejvyšší výkon. Jenže jak zvýšit výkon, aniž by se nepoškodil motor a vše správně fungovalo. Před samotnou úpravou výkonu motoru, je zapotřebí si říci, čeho chceme dosáhnout.

Při mírném zvýšení výkonu motoru, se zásadním způsobem nemění jeho životnost nebo kvalita chodu. V případě, že nastavíte výši výkonu o 50% a více, může docházet k nevratnému poškození motoru. Je tedy důležité, aby se veškeré úpravy prováděli pod dohledem odborníků, kteří mají zkušenosti s úpravou motorů a zvyšování jejich výkonu.

Servis na tuning motoru

Tuning motoru může proběhnout hned několika způsoby. Moderní motor již dávno nepotřebuje jen mechanické úpravy. Na řadu totiž přichází technologie, které mění možnosti úpravy motoru. Tuning motoru se vždy řeší individuálně. Nelze brát obecné nastavení pro všechny auta. Je teda důležité, před samotnou změnou motoru, zjistit jeho aktuální stav a možnosti, které nabízí. Jedině tímto způsobem získáte maximální možný zisk z úpravy motoru.

Jak nejlépe zvýšit výkon

Chiptuning Praha je vhodný především pro vlastníky přeplňovaných motorů. Je to z toho důvodu, že je zde mnohem větší prostor pro úpravy motoru. Automobil, který nemá turbo sice získá potřebné množství paliva, nicméně nezíská dostatečné množství vzduchu. Tudíž nedojde k potřebnému nárůstu výkonu. Především automobily značky VW se skvěle upravují, jelikož již samotný výrobce snižuje jejich výkon. Nicméně i zde je potřeba být opatrný a vše si řádně promyslet.

TIP: Kompresor

Jak nejlépe zvýšit výkon

Chiptuning je skvělou možností, jak získat lepší výkon z motoru. Nicméně jako každá úpravy má i své výhody a funguje na principu „něco za něco“. Pokud se rozhodnete pro úpravu motoru, vybírejte si jen kvalitní a prověřený servis s profesionálním přístupem. Vyhýbejte se pochybným dílnám, které upravují vše na koleni.

O Makawiel