Domů / Novinky / Jak na čištění automobilu?
Jak na čištění automobilu?

Jak na čištění automobilu?

Úklid a čištění automobilu patří k nezbytným, ale nikoliv oblíbeným činnostem. Když si ale na pomoc vezmete kvalitní průmyslový čistič a speciální čisticí prostředky, jako je například čistič Clinil, půjde to jako po másle. Pravidelná údržba zamezí tomu, aby se z auta stal rezavějící vrak, přes jehož sklo už sotva vidíte.

Čím začít?

Při mytí aut vždy začněte odspodu, tedy koly a podvozkem. Zde je nejvíc bahna a jiných nečistot, které vyžadují speciální péči. Potom už můžete postupovat k oplachu karoserie a mytí speciálním prostředkem.

Zejména po zimě je důležité věnovat exteriéru automobilu patřičnou pozornost. Rozbředlý sníh a různé nečistoty, mastnota a sůl rozhodně nejsou věci, které by vozidlu prospívaly. Alkalický čistič Mobil top cleaner rozpustí olejové a mastné znečištění, zbaví automobil prachových částic a lze s ním umýt jak podvozek, tak celou karoserii.

Ať dobře vidíte

Na všechna skla a zrcátka použijte rozprašovací čistič Clinil. Stačí ho nastříkat na potřebnou oblast a rozetřít suchým hadříkem či papírovou utěrkou. Můžete ho použít i na vyčištění plastových částí vozidel. Posledním krokem, co se exteriéru týče, by mělo být voskování, které ochrání lak před poškozením.

Interiér si nechte nakonec

Co se týče interiéru, začněte vysátím sedaček a všech látkových povrchů a také otvorů ventilace, kde se často usazuje prach. Ten pak mívá na svědomí mnohé alergické reakce. Pokud v autě vozíte staré plechovky, nepotřebné dokumenty nebo rozbité vybavení, vyhoďte je. Koberečky vyjměte a vyklepejte, případně opláchněte tekoucí vodou a nechte usušit.

Palubní desku, kliky a madla otřete alespoň vlhkým hadříkem, pokud jsou ale silně znečištěné, použijte vhodný čisticí prostředek. Na kožené povrchy používejte vždy jen speciální prostředky určené přesně k tomuto účelu. Nakonec nezapomeňte znovu vyčistit skla, tentokrát zevnitř.

O admin