Domů / Inzerce / Kdy je potřeba odmastit lak vozidla a jak postupovat?
Kdy je potřeba odmastit lak vozidla a jak postupovat?

Kdy je potřeba odmastit lak vozidla a jak postupovat?

Odmaštění laku vozidla je součástí některých auto detailingových procesů, které pomohou udržet perfektní stav vaší karoserie a jednotlivých prvků vozidla. Kdy je odmašťování vhodné a jak na to?

Auto detailing u vás doma

Své vozidlo můžete chránit před působením mechanických a chemických nečistot, ale také proti působení UV záření například pomocí profesionálních prostředků na auto detailing. Podaří se vám renovace laku auta, a to zcela svépomocí. V mnoha případech budete potřebovat také odmašťovač na auto. Pro odmaštění použijte prostředky pro důkladné čištění všech běžných povrchů, jako je lak nebo sklo.

Proč odmašťovat

K procesu odmaštění přistupujeme například v situaci, kdy si přejeme zjistit, v jakém skutečném stavu je lak našeho auta. Samozřejmě odmaštění musí proběhnout také v případě, kdy budeme potřebovat provést aplikaci některého z produktů na ochranu povrchů. Zde se může jednat o keramický povrch pro karoserii, nebo také o sealant na sklo. Lak budeme odmašťovat i pokud potřebujeme karoserii čistit od produktů, které jsme použili již dříve.

Kdy je odmaštění zbytečné

Odmašťovat ale nemusíme vždy. Zejména začátečníci často přistupují k odmašťování v případech, kdy to není vůbec nutné. Například když se chystáme použít na naši karoserii leštěnku v podobě kvalitního vosku, nebo když pouze myjeme vozidlo. Pro běžnou očistu vozu stačí klasické kolečko mytí, ve kterém nesmí chybět předmytí, mytí i dekontaminace. Odmašťování je zde naprosto zbytečným krokem, který nepřinese žádnou přidanou hodnotu.

Odmaštění je samozřejmostí v případě některých přípravných kroků k údržbě vozu. Některé syntetické vosky dosahují větší výdrže, když je aplikujeme na odmaštěný povrch. Přírodní vosky odmaštění naopak nevyžadují. Někdy je dokonce odmašťování na škodu a nepřinese nám nic přínosného. Nejlepší je držet se pokyny, které uvádí výrobce dané ochranné auto kosmetiky.

O admin