Domů / Značky / Mercedes / Pick-up od Mercedesu
Pick-up od Mercedesu

Pick-up od Mercedesu

Mercedes plánuje na rok 2018 vypuštění svého vlastního pick-upu. Bude sice stát na platformě modelu Navara, ovšem zbytek vozu by měl být plnohodnotným členem rodiny třícípé hvězdy.


Že Mercedes plánuje svůj vlastní picku-up není zase takovou novinkou. Doteď se ovšem nevědělo, o jaký typ vozu se bude jednat. Zda bude chtít Mercedes udělat z tohoto vozu dostupnou záležitost pro široké vrstvy, nebo stále bude držet svůj statut výrobce výjimečných vozů.

Pick-up od Mercedesu
První variantě sice nahrává fakt, že bude vůz využívat platformu modelu Navara od japonského výrobce Nissan, ovšem tuto teorii vyvrátil člen představenstva Daimleru Thomas Weber. Ten prozradil, že využití platformy od Nissanu je krokem, který by měl vozu dostat se na přijatelnější cenovou hladinu. Zbytek vozu však v žádném případě nebude stávající generaci Navary kopírovat, ale půjde si striktně ve svém vlastním designu, který bude vycházet z toho, co momentálně známe od Mercedesu. Tedy prvotřídní zpracování materiálů, jedinečný design, luxusní výbavu a perfektní jízdní vlastnosti.
Pick-up od Mercedesu
Snaha o výjimečnost vlastně patrná už ve volbě platformy. Ta u Navary má totiž jedinečné víceprvkové zavěšení, které sice zlepšuje jízdní vlastnosti vozu, ale omezuje váhu nákladu na korbě vozu. Mercedesu, tedy jak se zdá, jde hlavně o vytvoření unikátního luxusního picku-upu, který ve své třídě nebude mít konkurenci. Technici si v tomto úkolu věří a plánují vozu dodat vše, co najdeme i u těch nejlepších modelů co Mercedes nabízí. A není důvodu jim nevěřit, protože například u osobní dodávky V to vyšlo.
Pick-up od Mercedesu
Očekává se tedy zaměření spíše na komfort než užitkovost, i když ve hře je stále možnost výroba dvou variant, kdy každá bude určena pro jiný druh zátěže. V takto velkém voze by se daly strávit i líbánky plné luxusu. Pod kapotou se nejspíše objeví třílitrový naftový šestiválec o výkonu 190 kW. Klíčovými trhy by měla být Evropa (volejme sláva), dále pak Austrálie, Latinská Amerika a Afrika.

O Makawiel