Domů / Novinky / Jak vybrat nosič na kola?

Jak vybrat nosič na kola?

Jak převážet kolo? Nabízejí se dvě možnosti. Buď na střeše, nebo na nosiči kol připevněném na zadních dveřích. Jaká varianta je lepší?

Převážení jízdních kol má svá specifika. Zatímco kolo bez problémů vměstnáte do vlaku i autobusu, s automobilem to je už horší. Můžete ho samozřejmě odmontovat a rozložené převážet v zadním kufru. Pak se vám toho do něj v závislosti na jeho velikosti moc nevejde. Nosič kol je v tomto ohledu mnohem praktičtější.

Jaký střešní nosič kol je nejlepší?

Odpověď a tuto otázku závisí na vašich požadavcích a preferencích. Nabízí se hned několik možností, ať již se jedná o nosič kol na tažné zařízení a střešní nosič kol. Ten se dále rozděluje do tří skupin. Nejnižší řada je vhodná pro občasnou přepravu kol, střední vhodná pro víkendové výjížďky a ta nejvyšší doporučovaná pro intenzívní využívání. Z tohoto pohledu výběr vhodného nosiče kol primárně záleží na frekvenci jeho využívání.

Střešní nosič kol versus nosič na tažné zařízení

Pod pojmem střešní nosič kol rozumíme speciální držáky, které se upevní na kapotu automobilu, a na ně se upevní kolo či kola. Převážete jich totiž můžete hned několik najednou. Kola ale můžete převážet i na tažném zařízení. Ta kvalitní dokonce nabízejí možnost sklopení. Problém tohoto systému je v tom, že s upevněnými koly se nedostanete do zavazadlového prostoru. Kola a následně nosič budete muset z kola sundat. Z tohoto pohledu je střešní nosič praktičtější.

Střešní nosiče na elektromobilech

Střešní nosič je samozřejmě možné nainstalovat i na elektromobil. Počítejte však s tím, že doba dojezdu se v závislosti na počtu pasažérů může zkrátit až o deset procent. Na vině je zhoršená aerodynamika vozidla. Testy ukázaly, že plně naložený elektromobil dojede dál, než auto s řidičem a s prázdným nosičem na kola. Proto se nevyplácí jezdit s nosičem bez kola. V tomto případě je lepší ho ze střechy odmontovat. Nebo svou pozornost zaměřit na odolný nosič, který odolá i silnému náporu větru, Takové nosiče jsou k sehnání například na e-shopu Hakr Brno.

O admin