Domů / Novinky / Jak snížit riziko úrazu na motorce
Jak snížit riziko úrazu na motorce

Jak snížit riziko úrazu na motorce

Bezpečnost při jízdě na motocyklu je pro mnohé nejdůležitější. S rostoucí rychlostí strojů se zvyšuje i riziko nehod na silnici. Páteřové chrániče pro motocyklisty chrání záda a krk, helmy zase hlavu. Jízda na motocyklu vám vždy nabízí určitý pocit svobody. 

Bez ohledu na to, zda jedete vysokou rychlostí po dálnici nebo klidně po venkovské silnici, měli byste vždy myslet na svou bezpečnost. Bohužel více než 80 % všech nehod na motocyklu způsobuje zranění zad a ramen.

Proč používat páteřové chrániče?

Chránič páteře na motorku vám proto kromě samozřejmé ochrany nabízí i dodatečnou bezpečnost a vysokou absorpci nárazů. Pokud tedy plánujete další výlet, rozhodně byste se měli vybavit chráničem páteře. Níže naleznete podrobné informace o chráničích páteře a zádových chráničích, aby pro vás byl výběr o něco snazší.

Chránič páteře pro motocyklisty se často označuje jako chránič zad. Jedná se o uspořádání jednotlivých polstrovaných dílů z plastu nebo kůže, které jsou uspořádány po celé délce páteře. Poskytuje tak optimální ochranu zad a páteře. Částečně lze takovou ochranu popsat jako podobnou želvímu krunýři. Tyto chrániče buď sedí na podpůrném materiálu ze síťoviny, nebo jsou uspořádány v zádové části chráničové vesty.

Doporučení:Kožený křivákje o stylu, který sluší chlapům i ženám.

Jaký je tedy přínos chrániče páteře? V případě pádu pomáhají integrované chrániče zajistit, aby vaše záda, krk a trup byly dostatečně chráněny před tvrdými nárazy. Mnoho motocyklistů se při pádu převalí na záda a smýkne se po asfaltu. Dobrý chránič zad vás může ochránit před zraněním. To je tedy odpověď na otázku, proč potřebuji chránič páteře?

I když nosíte pevnou koženou kombinézu, bez ochrany chrániče by se vnější materiál mohl prodřít. Proto lze tuto doplňkovou ochrannou pomůcku každému motocyklistovi vřele doporučit. Chrániče zad jsou navrženy tak, aby neomezovaly vaši volnost pohybu.

Jakou velikost potřebuji? 

Aby chránič páteře poskytoval optimální ochranu, musí být přesně přizpůsoben vašim tělesným rozměrům. V zásadě však můžete vycházet ze své běžné velikosti oblečení. Obecně si můžete vybrat mezi pánskými, dámskými a dětskými chrániči páteře. Dámské modely se vyznačují užším bederním pásem a speciálně tvarovanými ramenními částmi. Z hlediska střihu by měl chránič pokrývat celou plochu od krční páteře až po kostrč. Velmi dobré modely chrání také lopatky.

O admin