Domů / Inzerce / Kodiaq se nestal českým autem roku 2017 náhodou
Kodiaq se nestal českým autem roku 2017 náhodou

Kodiaq se nestal českým autem roku 2017 náhodou

V březnu proběhl třiadvacátý ročník populární ankety Auto roku 2017, ve kterém zvítězila Škoda Kodiaq. V roce 2016 obsadila první příčku Škoda Superb a v roce 2015 Škoda Fabia – značka Škoda Auto tak získala prvenství již potřetí v řadě. Pro zajímavost – Škoda Octavia vyhrála naposledy v roce 2005.

Do ankety Auto roku 2017 bylo nominováno celkem 27 vozů a Škoda Kodiaq se probojovala do finálové pětky společně s vozy Volkswagen Tiguan a Seat Ateca, se kterým sdílí stejnou platformu MQB, sedanem střední třídy Alfa Romeo Giulia a kombíkem Volvo V90.

Porotci měli k dispozici 150 bodů, které mezi finalisty rozdělili na základě pěti kategorií (jízda, ekonomika, užitná hodnota, technologie a design). Škoda Kodiaq získala 139 bodů, následoval VW Tiguan (92,5 bodu), Volvo V90 (77,5 bodu), Seat Ateca (63 bodů) a Alfa Romeo Giulia (63 bodů).

Pro koho je Škoda Kodiaq vhodná?

Škoda Kodiaq je hit a na některé verze se čeká až šest měsíců. A jak vypadá typický zákazník? Může to být každý, kdo preferuje silná a prostorná SUV. Český „sport utility vehicle“ sice není tak velký jako například VW Touareg, ale přesto nabízí spoustu místa. Je skvělou volbou pro rodinu, která by nevyužila dodávku typu VW Transporter, ale nespokojí se ani s pětimístným automobilem. Škoda Kodiaq totiž nabízí až 7 míst k sezení.

Jízdní vlastnosti jsou velmi dobré a na SUV si rychle zvykne téměř každý řidič, byť dříve jezdil v malém autě jako Volkswagen Polo.

S velmi pozitivní odezvou se setkaly linie Scout a Sportline. Terénnější i sportovnější verze měly premiéru na ženevském autosalonu začátkem března tohoto roku a zákazníci o ně jeví zvýšený zájem. Musí si však počkat, Sportline dorazí na prodejny až v listopadu.

Vyzkoušejte si Kodiaqa u autorizovaného dealera

Chcete-li se o kvalitách Škody Kodiaq přesvědčit na vlastí kůži, domluvte se na předváděcí jízdě u některého z autorizovaných dealerů. Třeba u Auto Podbabská, které nabízí nové i ojeté vozy a zajišťuje Volkswagen servis.

O admin