Domů / Nezařazené / Kolik koní tolik dolarů dolů
Kolik koní tolik dolarů dolů

Kolik koní tolik dolarů dolů

Americký výrobce extrémně výkonných vozů Dodge, nabídl svým zákazníkům poměrně zajímavou nabídku. U modelů Challenger, Charger a Durango, nabízí slevu tolik dolarů, kolik má pod kapotou koní. U nejsilnějšího Challengeru Hellcat Redeye tak lze ušetřit až téměř 8 tisíc dolarů.

Velmi atraktivní nabídka

„Od chvíle, kdy jsme začali na trh dodávat modely Charger a Challenger, předal Dodge do rukou nadšených zákazníků již 485 milionů koňských sil,“ uvedl na začátku videa, jež ohlašuje začátek kampaně „Dodge Power Dollars,“ Tim Kuniskis, šéf oddělení cestovních automobilů Fiat Chrysler.

Automobilka se rozhodla, že do konce roku prodá 500 milionů dodaných koňských sil. Proto přišla s touto nabídkou, která se opravdu jen tak nevidí. V rámci akce Dodge Power Dollars, vrátí 10 dolarů za každého koně výkonu, tedy 230 korun.

Tato nabídka přitom platí na vůbec všechny modely, a tedy: Pe Pentastar, HEMI, Scat Pack, Hellcat a i Redeye. Na základním CHargeru SXT, který poskytuje výkon 292 koní tak mohou zájemci ušetřit 2 920 dolarů, tedy asi 68 tisíc korun, naopak model Challenger Hellcat Redeye o výkonu 797 koní nabídne slevu 7 970 dolarů, tedy 185 tisíc korun.

Dodge si přitom na nedostatek zákazníků nemůže stěžovat. Podle dřívějších informací zaznamenala automobilka nejrekordnější zájem o model Challenger, což je při stáří tohoto modelu poměrně zajímavé zjištění. Charger navíc dominuje v americkém segmentu velkých cestovních vozů již potřetí v řadě a Durango by mělo mít také skvěle našlápnuto k nejlepším prodejním výsledkům od roku 2005.

Podle Dodge má kampaň za cíl především nalákat nové zákazníky, kteří o těchto vozem prozatím jen sní, popřípadě umožnit majitelům přejít na novější a lepší modely.

O Makawiel