Domů / Inzerce / K jakému termínu měnit pojišťovnu?

K jakému termínu měnit pojišťovnu?

Nejste spokojeni s tím, kolik platíte u stávající pojišťovny? Provedli jste srovnání povinného ručení a zjistili jste, že můžete platit výrazně více? Nebo se teprve chystáte použít web Porovnej24.cz a zkusíte, zda máte skutečně to nejlevnější povinné ručení na trhu? Například u pojišťovny, jakou je Slavia? Ať už jste v jakékoliv situaci, vždy pamatujte na to, že změna pojišťovny není vždy tak složitá, jak se může zdát. V tomto ohledu totiž platí, že si můžeme sjednat povinné ručení online, což se pozitivně podepisuje právě na celkové jednoduchosti. A k jakému termínu je dobré změnu uskutečnit?

Zaměřte se na výročí vaší pojistky

O čem mluvíme? O ročním termínu vaší pojistky, kterému se říká výročí. Právě před ním je dobré podat výpověď, a to s jistotou toho, že právě onen poslední den přestane ochrana platit. Od tohoto dnes i také sjednáte nové povinné ručení auta. Máte tak jistotu spojenou tím, že pojistky na sebe budou navazovat a nevznikne tak období, kdy byste byli bez ochrany. Navíc se nemusíte trápit složitými výpovědními lhůtami, jelikož takto přesně znáte datum, ke kterému je dobré ceník povinného ručení prozkoumat a ke kterému si sjednat onu novou ochrnu. A to takovou, která bude i výrazně levnější.

Vypovědět smlouvu můžete kdykoliv

Nyní se podívejme na situaci, kdy nebudete čekat na výroční dobu, jelikož se rozhodnete k tomu, že budete svou pojistku vypovídat ihned. Přesvědčit vás k tomu může třeba kalkulačka povinného ručení, která vypočítá cenu, která se zkrátka neodmítá. V tomto případě však musíte počítat s klasickou výpovědní lhůtou. Jak dlouho činí? Obvykle je to tři měsíce. Teprve poté je vaše stávající pojistka ukončena a teprve od následujícího dne může platit pojistka nová, kterou jste zvolili tak, že jste využili již zmíněné porovnání povinného ručení. Takto jednoduše a vcelku i bez složité administrativy tedy můžeme měnit naše stávající pojišťovny.

O admin