Domů / Inzerce / Majitelé aut s přetočeným tachometrem budou mít problémy na STK

Majitelé aut s přetočeným tachometrem budou mít problémy na STK

Stočený tachometr byl doposud pouze finančním problémem majitele. Koupí takového automobilu si zpravidla zadělal na zbytečné výdaje za servis, takže zdánlivě levné auto nakonec tak finančně výhodné nebylo. Do budoucna by ovšem důsledky mohly být horší. Auta s přetočeným tachometrem neprojdou STK.

Podle odhadů má zhruba 40 % prodávaných ojetin stočené kilometry, u aut kupovaných ze zahraničí je to až 60 %. Mnozí motoristé čísla znají, přesto se nechají opít rohlíkem. Možná k zodpovědnějšímu chování přispěje nové opatření, které bude zavedeno v rámci celoevropského boje se stáčením tachometrů.

Stav tachometru budou hlídat technici STK

Jaký je pravděpodobný scénář na STK v nedaleké budoucnosti? Technik na každé kontrole zkontroluje stav tachometru a porovná ho s minulým údajem. Jakmile bude nižší, nepotvrdí technickou způsobilost vozidla. Majitel bude pak muset prokázat, že vozidlo není stočené, ale pokud bylo se stavem najetých kilometrů opravdu manipulováno, čekají ho velké problémy. Je jeho chyba, že si takový vůz koupil.

Opatření se možná dotkne i těch, kteří si vůz koupili ještě před jeho zavedením. Chcete-li dopředu vědět jak na tom vaše auto je, abyste během STK nebyli překvapení, je možné si podle VIN kódu zjistit, co je vozidlo zač.

V systému AUTOTRACER si prověříte historii

Na webových stránkách www.zkontrolujsiauto.cz stačí zadat VIN kód vozidla, který najdete v dokladech (servisní knížka, malý i velký technický průkaz, pojistka, zelená karta), na typovém štítku (v prostoru dveří či motoru) a ještě jinde na vozidle (například pod čelním sklem). Pak ihned uvidíte, kolik informací je o vašem vozu dostupných. Jestli žádné nejsou k dispozici, měli byste se strachovat, protože to se často děje právě u aut z podezřelého dovozu. Pokud tam nějaké jsou, můžete si vybrat, zda přistoupíte k placené funkci systému a zakoupíte si je. Systém pracuje s více než miliardou záznamů, nicméně o každém autě je dostupné rozdílné množství informací.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O Angelo