Domů / Značky / NIssan / Nabij a jeď – Nissan instaluje další nabíječku hybridů
Nabij a jeď - Nissan instaluje další nabíječku hybridů

Nabij a jeď – Nissan instaluje další nabíječku hybridů

Když vlastníte hybridní automobil, který má kromě klasického spalovacího motoru také elektromotor, velkým problémem může být výdrž baterie. Zatímco normální spalovací motor se spokojí s přísunem benzínu nebo nafty, které je díky rozsáhlé síti čerpacích stanic možné sehnat na každém rohu, nabíjení baterií tak jednoduché není. A proto přišel Nissan se svou nabíječkou CHAdeMO, kterých už po celé Evropě rozmístil tisíc. Dalším problémem je ale rychlost nabíjení. Natankujete za pár vteřin, ale dostat energii do baterie chvíli trvá. U nabíječek Nissanu je to ale pouhých 30 minut.

Dá se říct, že rozmístění nabíječek pro elektromobily výrazně zvyšuje zájem o tyto vozy. Například v Norsku, kde jezdí nejvíce elektromobilů v rámci Evropy, se počet elektromobilů používajících dálnici E18 zvýšil za posledních osmnáct měsíců osmkrát. V této době byly instalovány nabíječky CHAdeMO.

Nabij a jeď - Nissan instaluje další nabíječku hybridů

Jubilejní tisící nabíječka pro elektromobily byla umístěna v Surrey ve Velké Británii. Přesněji řečeno na dálnici M25, jedné z nejvytíženějších dálnic v rámci Evropy.

Ředitel divize Nissan Europe pro elektromobily, Jean Pierre Diernaz, komentoval nasazení další nabíječky takto:

„Je to významný krok pro rozšíření elektrických automobilů a snížení emisí vypouštěných do ovzduší. Nissan brzy nasadí na trh vůz e-NV200, který by tak mohl mít lepší prodejnost. Síť nabíječek se ve Velké Británii výrazně rozrůstá, takže můžete svůj vůz nabít na více místech.“

Automobily na elektrický pohon jsou v poslední době opravdu oblíbené. K nám se sice tento trend zatím nedostal a nejspíš bude pár let trvat, než se u nás vozy méně zatěžující ovzduší trochu více rozšíří, celosvětově jde ale o fenomén, který proniká do stále více zemí.

O Makawiel

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *