Domů / Inzerce / Německo plánuje velkou podporu elektromobilů

Německo plánuje velkou podporu elektromobilů

Alternativní pohony jsou u současných automobilů velkým hitem. Není se čemu divit, jelikož jsou spojeny nejenom s celkem velkou finanční úsporou v rámci najetých kilometrů. Jsou také výrazně ekologičtější, než je tomu například ve spojení s naftovým, nebo benzinovým motorem. I proto mnoho zemí plánuje podporu prodeje vozidel s alternativním pohonem. Nejčastěji potom elektromobilů. Jedním z příkladů je Německo, kde je jako doma třeba známý koncert Volkswagen, ale i automobilky BMW. Podívejte se na prodej aut a najděte ojetý vůz podle vašich představ.

Jak je to nyní?

Aktuální množství elektromobilů na německých silnicích je skutečně poměrně malé. Pokud bychom se mněli podívat na konkrétní čísla, je třeba objektivně říci, že jejich počet není ani v jednotkách procent. V rámci posledního průzkumu činil podíl na trhu pouze 0,6 procent. Očekává se, že v rámci následujících deseti let by dané číslo mělo stoupnout na hodnotu osmi procent. Zda se to povede, to není jisté. Každopádně musíme říci, že Německo se v tomto ohledu skutečně snaží. A to například snížením daní pro toho, kdo si elektromobil pořídí. Není to ale jediná výhoda, jelikož aktuálně je platná i celkem motivující příspěvek ve výši 4 000 euro. To v přepočtu dělá více než 100 000 Kč. Přesně tolik peněz dostane ten občan Německa, který se rozhodne si automobil s tímto alternativním pohonem koupit.

Přečtěte si také: Největší továrna Volkswagen je v Bratislavě

Plány až do roku 2050

Německo však svými plány nemyslí jenom na dobu poměrně blízkou, jelikož se bude snažit motivovat k nákupu i nadále. Vše došlo dokonce tak daleko, že v rámci klimatického fóra byla vyslovena vize, že by se v roce 2050 neměly ne území Německa prodávat jiné vozy, než jenom ty s alternativním pohonem. To se v tuto chvíli zdá jako utopie, i když kdo ví, co za tak dlouhou dobu bude. Že je to možná realitou, to dokládá i plán automobilky Volkswagen, která v následujícím období plánuje přednastavit na několik desítek nových aut. A to jak čistě na elektřinu, tak ve formě hybridů.

Přečtěte si také: Co možná nevíte o vozech Škoda?

O admin