Domů / Značky / NIssan / Nový Nissan X-Trail přináší svěží vítr
Nový Nissan X-Trail přináší svěží vítr

Nový Nissan X-Trail přináší svěží vítr

Třetí generace Nissan X-Trail je tady. Stará ulita v podobě hrubých linií ustoupila ve prospěch uhlazenějším křivkám a stylovějšímu vzhledu. Navíc s sebou verze nesou i řadu nových bezpečnostních a technologických prvků a to včetně efektivnějšího hnacího ústrojí.

Samotné vedení se k novému modelu vyjadřuje poměrně optimisticky. Třetí generace v sobě kombinuje dědictví Nissanu 4×4 s čerstvými nápady, které přinesou svěží vítr do segmentu crossoverů. Nicméně, i když je dodáván s dostupnou AWD, jeho schopnost podmanit si něco v hlíně je diskutabilní.

Exteriér

Karosérie dostala nový háv. Již na první pohled jde vidět, že styling je moderní a staromódní estetika je dávno pryč. Tato úprava jde ruku v ruce s redesignem Qashqai, alespoň co se týče svalů, ostrosti a náznaku agrese.

Nový Nissan X-Trail přináší svěží vítr

Nový design nabídne mnohem menší SUV a jedná se tedy spíše o crossover. Čumák je opět robustní a světlomety mají hranatý styl. Nově jsou také zabudované LED proužky. V přední části u nárazníku se nám prolínají jemné chromované linky, které oproti předchozímu modelu působí mnohem jemněji.

Zadní část nabídne šíře posazené světlomety, které ještě více umocňují robustní vzhled nové generace X-Trail. Celkově je nová verze modelu více aerodynamická a nabídne tak lepší jízdní vlastnosti. Už jenom díky nižší hmotnosti.

Interiér

Uvnitř kabiny se budete cítit dobře. Přibylo více místa a celý interiér působí více kompaktně a uhlazeně. V hlavní části si všimnete středového 7-palcového dotykového displeje. Ten můžete využít během jízdy, jako skvělý informační prvek.

Nový Nissan X-Trail přináší svěží vítr

Materiály použité na kabinu mají prvky chromu a kůže s kontrastním prošíváním. Dveře mají loketní opěrku s polštářky. Celkově se kabina nové generace Nissan X-Trail povedla. Rozhodně aktuálně nabízí více zábavy, než tomu bylo u předchozího modelu.

Hnací ústrojí

Pod kapotou se nachází motor o objemu 1,6 litru dCi s 128 koňskými silami a 236 libro-stop točivého momentu. Výkon vydá sprint z nuly na sto za 10,5 sekundy. Nejvyšší rychlost je 189 km/h.

Nový Nissan X-Trail přináší svěží vítr

Závěr

Nový X-Trail slibuje poměrně hodně věcí a spoustě lidem se bude líbit. Je prostornější a stylovější. Rozhodně vypadá mnohem lépe, než jeho předchůdce. V případě, že hledáte pohodlný středně velký crossover, Nissan X-Trail nové generace je to pravé pro vás.

O Makawiel