Domů / Novinky / Aston Martin DB10 má povolení k ostrému provozu
Aston Martin DB10 má povolení k ostrému provozu

Aston Martin DB10 má povolení k ostrému provozu

Pro všechny milovníky agenta s povolením zabíjet, tu máme radostnou novinu. Kromě toho, že se již brzy dočkáme nového pokračování Jamese Bonda, tu máme i nový model Aston Martin DB10. Tento snový kousek má být vrcholem luxusu a jedinečnosti. První informace o modelu a fotografie prozrazují, že se bude jednat o agresivní vůz, který v sobě snoubí styl a eleganci hodnou agenta 007.

Exteriér

Aston Martin zatím vydal pouze jedinou fotografii nového modelu DB10. Díky tomuto snímku můžeme nahlédnout do chuti designerů a budoucnosti automobilů Aston Martin. Tělo je na první pohled rozpoznatelné. Stále se jedna o Aston Martin. Dokonce má DB10 podobné prvky jako aktuální DB9. Při pohledu z boku však zaujímá DB10 ostřejší design a svalnatější podběhy předních kol. Přední blatník má též chromovanou lištu, ale záhyb je hlubší ve srovnání DB9.

Aston Martin DB10 má povolení k ostrému provozu

V celku vypadá DB10 velmi dobře. Aston Martin se rozhodl pro extrémně krátký zadní převis. Díky tomu získává design jedinečný směr a sexy exteriér.

Interiér

Interiér je stále velkou záhadnou. Očekáváme, že Aston Martin vyrukuje s nejmodernější technologií, přesně ve stylu agenta s povolením zabíjet. Můžeme se však dohadovat, jaká udělátka budou v reálné podobě a jaká spadají na filmové plátno.

Hnací ústrojí

Podobně jako interiér, tak i hnací ústrojí je vedeno pod složkou přísně tajné. Je však pravděpodobné, že Aston Martin představí zbrusu nový 4,0 litrový motor V-8. Výkon se bude pohybovat kolem 500 koní a DB10 použije sedmistupňovou dvou-spojkovou převodovku AMG. K tomu všemu patří i řada elektrických systému. Zrychlení z nuly na sto dosáhne určitě za méně jak čtyři sekundy.

Závěr

DB10 je jedinečný hned z několika důvodů. Je to vůbec první model Aston Martin vyrobený speciálně pro film. Dále je to skvělý design a skutečnost, že se jedná o luxusní vůz. Netřeba dodávat, že nová bondovka společně s Aston Martin DB10 sklidí pořádný ohlas. Není divu, každý by si přál mít luxusní dům a vedle něho tento skvostný vůz.

O Makawiel