Domů / Novinky / Jaké rozdíly najdeme nejčastěji mezi různými typy elektrických motorů?
Jaké rozdíly najdeme nejčastěji mezi různými typy elektrických motorů?

Jaké rozdíly najdeme nejčastěji mezi různými typy elektrických motorů?

Elektrické motory se mohou zdát jako poměrně stejná sorta produktů, ale to je velký omyl. Zcela naopak se mechanické i výkonnostní specifikace elektrických motorů postupným vývojem neustále mění. Přitom je ale zajímavé, že dost často se i starší technologie uchytily a používají se aktivně do dnes.

Na základě toho tak vznikla poměrně dost členitá a zajímavá rodina elektronických motorů, která nám nabídne celou řadu zajímavých možností výběru. A na ty opravdu nejlepší se podíváme v rámci dnešního článku.

Původní komutátorové motory

Jako první elektronické motory se začaly vyrábět takzvané komutátorové motory. Komutátory jsou drobnou komponentou, která je součástí funkce elektromotoru a pomáhají s řízením elektromagnetických sil uvnitř mechanismu. Už toho, že je zde tato technologie trošku „navíc“ je jasně, že se tak bavíme o motorech s o něco většími rozměry než jejich následovníci. Ale i tak jsou i dnes komutátorové DC motory Bühler opravdu stále kvalitní a velice často používanou variantou elektromotorů.

Bezkartáčové motory

Aktuálně nejpoužívanější variantou elektromotorů jsou bez jakékoliv konkurence určitě přímo bezkartáčové motory. Jedná se o technologii, která je drobná, ale přitom extrémně efektivní. Díky tomu jsou tak tyto motory tou nejlepší možnou volbou pro realizaci menších výkonných mechanismů. Typickým příkladem v tomto případě jsou například větráčky v elektronice. Mimo toho nabídnou EC motory Bühler opravdu dlouhou životnost bez potřeby údržby nebo oprav.

Kvalitní převodové motory

Poslední kategorií v dnešním článku budou převodové motory. Ty jsou potřeba všude, kde se mohou měnit podmínky používání. Typicky jde například o náklon povrchu, změnu hustoty tekutiny a mnohé další. V takovém případě by u klasického motoru byly problémem opravdu vysoké ztráty výkonu. Zcela naopak ale převodové motory Bühler dokáží tyto problémy kompenzovat. Základní výhodou přitom je, že převodové motory ani tak nejsou kategorií, jako spíše souhrnem dalších menších kategorií. A ty jsou specifické tím, že jednotlivé převodové mechanismy mohou být opět do jiných podmínek výhodnější.

O admin