Domů / Novinky / Jak a podle čeho si vybrat obytný vůz
Jak a podle čeho si vybrat obytný vůz

Jak a podle čeho si vybrat obytný vůz

Cestování po své vlastní ose, to je bezesporu jedno velké dobrodružství! Zejména, když spíte v obytném vozidle nebo v automobilu, které má kempingovou vestavbu do auta. V takových vozidlech můžete hravě spát nebo si i uvařit, stáváte se tím pádem minimálně závislí na okolním světu. Pakliže jste se rozhodli tímto způsobem vycestovat do zahraničí, poradíme vám, pro jaký obytný vůz se rozhodnout, podle čeho si obytný vůz vybrat si jak si ho vybrat.

Jestliže jste nikdy necestovali s vlastním obytným vozidlem, pravděpodobně nevíte, kolik jich existuje nebo pro jaké vozidlo se můžete rozhodnout. Naštěstí vám poradíme, abyste se nerozhodli pro takové, o kterém byste během cesty zjistili, že nesplňuje vaše požadavky.

Jakým způsobem budete automobil využívat?

Když si budete vybírat obytný vůz, měli byste moc dobře vědět, k čemu vám takový obytný vůz bude sloužit, jak ho budete využívat. Existuje rovnou několik druhů těchto vozidel, zatímco některé využijete při cestování, jiné budou třeba vaším obydlím, protože jste se rozhodli vzdát klasického domova z cihel a malty.

Pro většinu lidí jsou však vhodné vestavby do auta, jelikož v nich se krásně vyspíte, na druhou stranu to má i celou řadu výhod při parkování.

Další tipy, jak si vybrat obytný vůz

  • Vždycky si vybírejte obytný vůz podle toho, jaké jsou vaše řidičské schopnosti. Některé obytné vozy jsou delší, jiné jsou kratší. To, pro jaký se rozhodnete, by se mělo odvíjet od toho, jak na tom po stránce řidičských schopností jste.
  • Při výběru obytného vozu byste měli mít alespoň nějakou představu o tom, jaká bude celková hmotnost vozu po naložení vším potřebným.
  • Také je třeba vědět, kolik osob bude skutečně obytný vůz využívat, kolik osob se bude takzvaně nacházet “na palubě”. Počtu by mělo sedět hlavně množství bezpečnostních pásů.

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O Angelo